Новини / Технології / Правові аспекти використання автомобільних відеореєстраторів
1 листопада 2011, 09:20
Розмір шрифта: А А А

Правові аспекти використання автомобільних відеореєстраторів

Правові аспекти використання автомобільних відеореєстраторів, автомобільний відеореєстратор, правовий аспект, ДТП, суд, відео, портативний відеоплеєр, КПК, ноутбук, відеозапис, Авідіс
Правові аспекти використання автомобільних відеореєстраторів

Правові аспекти використання автомобільних відеореєстраторів

Думка 1

 

Заявляти про наявність у вашому автомобілі реєструючої відеоапаратури необхідно на місці ДТП.

В іншому випадку навіть найкрасномовніший і якісний запис буде вкрай важко «прив‘язати» до конкретних подій.

Автомобильный видеорегистратор

Думка 2

 

Вирішивши відстоювати свою невиновність у суді, пам’ятайте, що один лише відеозапис, хай навіть найвищої якості, — це слабкий аргумент: у запису має бути юридичний статус! І до розгляду його буде прийнято тільки за умови, що запис справжнії, має безпосереднє відношення до справи і отриманий законним шляхом.

Як це перевірити? За документами! А саме: факт наявності відеоінформації і її вилучення з місця ДТП повинен бути відображений в міліцейському протоколі. Для судді це означає, що змінити або переробити запис власник реєстратора не міг. Якщо ж ВІДЕОДОКАЗ спливає постфактум, то довіри до нього набагато менше.

Ввічливо, але наполегливо попросіть інспектора, що оформляє аварію, вписати в протокол марку, модель і унікальний серійний номер відеореєстратора, спосіб його установки та орієнтацію камер (це необхідно для прив‘язки запису до конкретного відеореєстратора). Тип носія інформації, його характерні прикмети (наприклад: «Карта пам’яті типорозміру SD синього кольору з подряпиною у вигляді літери«v») теж слід зафіксувати на папері.

Важливо, щоб час на зробленому записі збігався з реальним (тому стежте за правильною установкою годин на приладі!) І вже зовсім добре, якщо вилучення носія відбудеться в присутності понятих — цим ви збільшите вагу доказової бази. Перед тим як віддати флеш-карту інспектору, її краще (у присутності тих же понятих) запечатати у відповідний конверт.

А що робити, якщо співробітник ДАІ відмовляється фіксувати факт наявності відеозапису? Тоді напишіть про реєстратор в своїх поясненнях. І перед тим як підписати протокол про адміністративне правопорушення, відобразіть в ньому відмову інспектора і свою незгоду з цим.

Записывающее видеоустройство

І останнє. Під час судового розгляду треба бути готовим дати пояснення, що стосуються роботи «чорного ящика» і надати суду пристрою (ноутбук із програмним забезпеченням, КПК або портативний відеоплеєр) для відтворення звуку.

Думка 3

 

Якщо ж справа доходить до суду, то необхідно зробити наступні речі:

Повідомити посадових осіб, свідків про наявність у вас в автомобілі відеореєстратора. Запросити інспектора відзначити факт наявності авторегістратора, його марку, модель і серійний номер, а також кількість і орієнтацію камер. Якщо він відмовляється, то зробіть це самі, а також згадайте його відмову і вашу незгоду з цим.

Далі необхідно вирішити, як бути з самим записом. Ви можете передати носій інспектору (а він зобов‘язаний його прийняти, тому що це докази по справі, і не забути при цьому зазначити факт передачі, разом з описом носія в протоколі). Проте слід враховувати, що зацікавлена ??сторона може підмовити органи зіпсувати ваш носій, або просто стерти з нього інформацію або «втратити». Якщо немає можливості зробити резервну копію на місці до передачі записи інспектору, то має сенс залишити носій в себе.

Незалежно від того, залишите ви запис собі або передасте його інспектору, судом буде призначена експертиза для визначення справжності, оскільки такий запис є цифровим і може бути підробленим. На експертизі встановлюється, чи можливо створити аналогічний матеріал фахівцями експертного центру. Якщо так, то в які терміни, і за допомогою якого устаткування.

У всій процедурі можна виділити два основні чинники: прив’язка до місця і час передачі запису в «органи». Якщо прив‘язку до місця відображена в протоколі, то другий фактор — час легалізації, має величезне значення.

Поки нічого не можна виготовити за секунди. Саме час, що потребується на підробку того чи іншого матеріалу, береться за основу визначення його автентичності. Наприклад, якщо ви пред’явили суду відеозапис піврічної давності, то він не буде навіть звертатися до експертизи, одразу визнавши його «умовно підробленим».

Видеозапись с места событий

Як же бути, якщо ви турбуєтеся про збереження запису і вирішили залишити його собі? Можна зробити наступні кроки:

  1. Зробити резервну копію.
  2. Копію або оригінал якомога швидше відправити поштою рекомендованим листом до суду, де слухатиметься ваша справа. Запис стане «легалізованим» відразу після отримання судом листа. Разом з цим покласти копію (оригінал) в банківську комірку. Якщо буде потрібно, суд призначить відкриття цього осередку, а запису дати і часу вашого останнього відвідування банку буде досить, щоб визнати цей факт їх моментом легалізації.

Загальні рекомендації

  • Про наявність відеореєстратора і відеозаписи заявляйте не тільки в суді, а ще на місці ДТП. При цьому грамотно заповнюйте протокол.
  • Не купуйте та не використовуйте відеореєстратори без назви виробника, моделі і унікального серійного номера на корпусі пристрою. Так як в цьому випадку ви не зможете внести до протоколу необхідні дані і «прив‘язати» ваш відеореєстратор і запис з нього до місця подій. Надалі у вас також можуть вимагати відеореєстратор для проведення експертизи відповідності доданого відеозапису і записуючого пристрою з місця ДТП. У цьому випадку безіменна модель відеореєстратора не може бути ідентифікована як записувач з місця ДТП, а відповідно, відеозапис не буде однозначно сполучати з пристроєм запису, і може бути взагалі не прийнята до розгляду.
  • Купуйте моделі відеореєстраторів сертифіковані в країні вашого проживання. Хоча автомобільні відеореєстратори і не підлягають обов’язковій сертифікації, цей факт дозволяє вам лише вільно користуватися відеореєстратором для власних цілей. Однак при розгляді відеозапису в суді може постати питання про наявність сертифіката відповідності на конкретну модель відеореєстратора. При цьому необхідно пам'ятати, що сертифікати заводу-виробника (наприклад, CE або FCC) не мають юридичної сили в країнах СНД, необхідний локальний сертифікат відповідності (УкрСепро для Україні, ГОСТ для Росії).

За матеріалами компанії «Авідіс» www.avidis.ua avidis@security.ua

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Поліцейські на дорогах здобудуть права суддів

31 травня 2017, 16:18

Дороги України може накрити нова хвиля ДТП

10 травня 2017, 13:24

В Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху

5 травня 2017, 12:42

Останні новини за сьогодні: