Новини / Технології / Китай завершує будівництво штучного Сонця
12 березня, 08:03
Розмір шрифта: А А А

Китай завершує будівництво штучного Сонця

Китай завершує будівництво штучного Сонця, енергія, термоядерні реактори, штучне сонце
Китай завершує будівництво штучного Сонця

У 2019 році вчені Китайської академії наук збираються завершити будівництво нової установки для магнітного утримання плазми з метою досягнення умов, необхідних для перебігу керованого термоядерного синтезу (токомак), повідомляють «ЭлектроВести».

Як зазначає видання, токомак-реактор повинен оновити рекорд у створення високотемпературної плазми і наблизити отримання енергії з реакції термоядерного синтезу.

За словами представника Китайської національної ядерної корпорації Дуань Сюйжу, інженери завершать роботи над новим токамаків HL-2M в 2019 році.

У листопаді минулого року реактор EAST довів температуру електронів у плазмі до 100 млн градусів, а температуру іонів — до 50 млн градусів Цельсія. Токамак HL-2M зможе вдвічі збільшити останній показник. 100 млн градусів — це в сім разів вище температури на Сонці. Також новий токамак піднімає рівень електричного струму в плазмі з 1 трлн до 3 трлн ампер.

Досягнення межі температури іонів в 100 млн градусів — одне з трьох умов появи функціональних термоядерних реакторів.

Крім того, планується також утримання плазми всередині обмеженого простору протягом досить довгого часу і забезпечення високої щільності плазми.

Якщо HL-2M дозволить втілити ці плани, установка стане зразком для створення майбутніх термоядерних реакторів і величезним внеском Китаю в споруджуваний у Франції Міжнародний експериментальний термоядерний реактор (ITER), який буде завершено не раніше 2025 року.          

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Всесвітній банк купить частину «Укргазбанку» найближчим часом — НБУ

  12 листопада, 08:09

  Останні новини за сьогодні: