Новини / Технології / Створена ефективна квантово-криптографічна технологія
6 травня 2009, 08:43
Розмір шрифта: А А А

Створена ефективна квантово-криптографічна технологія

Створена ефективна квантово-криптографічна технологія, IQOQI, квантова криптографія, Nature, фотонні сигнали, космічний експеримент
Створена ефективна квантово-криптографічна технологія

Групі фахівців з австрійського Інституту квантової оптики і квантової інформації (IQOQI) вдалося відправити повідомлення, зашифроване по методу квантової криптографії, на відстань 144 кілометри. Повідомлення «з‘єднали» два острови Балеарського архіпелагу, що недалеко від Іспанії.

Спроба пояснити метод квантової криптографії на побутовому рівні.

У матеріалі, опублікованому в журналі Nature, австрійські фізики стверджують, що розроблена ними технологія є проривом в світі квантової криптографії і незабаром дозволить передавати закодовані фотонні сигнали на будь-які відстані за допомогою супутників — від одного до іншого. Учені упевнені, що починати підготовку до космічного експерименту можна вже сьогодні.

Метод квантової криптографії заснований на шифруванні інформації на рівні частинок світла — фотонів, що робить його абсолютно безпечним, оскільки будь-яка спроба перехопити повідомлення буде неминуче виявлена. У квантовій криптографії фотони використовуються як ключ для шифрування — точно так, як і математичні методи в традиційній криптографії.

Про експериментальну перевірку можливості квантового каналу зв’язку між космосом і Землею можна прочитати тут (а тут є PDF- файл).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Стало відомо, коли запустять перший український телеком-супутник

11 листопада 2016, 08:33

Американці зацікавилися космічною галуззю України

11 жовтня 2016, 19:49

Останні новини за сьогодні: