Новини / Технології / Учені винайшли медичний зонд, що дає панорамне зображення
15 листопада 2007, 08:51
Розмір шрифта: А А А

Учені винайшли медичний зонд, що дає панорамне зображення

Учені винайшли медичний зонд, що дає панорамне зображення, внутрішні органи, ультразвукове дослідження, медичний зонд, мініатюрний зонд
Учені винайшли медичний зонд, що дає панорамне зображення

Група учених з Університету Нью-Мексіка і Тайваньського національного університету під керівництвом Цзінкуана Чена створили мініатюрний зонд, призначений для введення в тіло людини і ультразвукового дослідження внутрішніх органів. За словами дослідників, апарат може бути введений через кровоносні судини навіть в мозок людини.

Ультразвукове устаткування, як правило, використовується для зовнішнього обстеження пацієнта. Наприклад, для визначення стану плоду у вагітних жінок або для виявлення пухлин. Застосування подібного устаткування для отримання детальнішої картини стану організму вельми скрутно, оскільки це вимагає збільшення довжини хвилі, що катастрофічно позначається на дозволі зображення.

Варто відзначити, що мініатюрні зонди використовуються для обстежень досить давно, проте, на відміну від попередників, нова розробка групи Чена дозволяє отримувати панорамне зображення. Зонд нагадує формою шестикутний циліндр, що досягає в діаметрі всього лише одного міліметра, повідомляє New Scientist.

До справжнього моменту проведені попередні випробування зонда, найближчим часом учені планують протестувати його тварин із застосуванням традиційного ендоскопа. У перспективі подібний пристрій може бути дуже корисним при ранньому діагностуванні смертельних захворювань.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україні не вистачить своєї валюти, потрібно позичати на зовнішніх ринках — думка

22 травня 2017, 11:56

Українців нагодують новими сортами ягід

24 лютого 2017, 19:20

Гройсман пояснив,на що вплине зростання мінімальної зарплати

12 грудня 2016, 18:15

Останні новини за сьогодні: