Новини / Технології / Мікроби можуть виживати в морозилці впродовж 100.000 років
12 жовтня 2007, 09:46
Розмір шрифта: А А А

Мікроби можуть виживати в морозилці впродовж 100.000 років

Мікроби можуть виживати в морозилці впродовж 100.000 років, мікроби, морозильник, позаземна життя, холод
Мікроби можуть виживати в морозилці впродовж 100.000 років

Мікроби можуть жити усередині кристалів льоду, під трьома кілометрами снігу, впродовж більше 100.000 років, показує нове дослідження. Дослідження служить на підтримку того факту, що життя може існувати на далеких холодних тілах в наший Сонячній Системі.

Жива бактерія була виявлена в кернах льоду отриманих з глибини 4 кілометрів в Антарктиці. Але деякі учені вважають, що ці мікроби були занесені при бурінні і дослідженнях зразків в лабораторіях.

Зараз фізики Бафорд Прайс (Buford Price) і аспірант Роберт Роде (Robert Rohde), обидва з Каліфорнійського Університету в Берклі, США, знайшли механізм, який пояснює, як мікроби можуть виживати в таких екстремальних умовах.

Вони говорять, що тонка плівка з рідкої води мимоволі формується навколо мікроба. Кисень, водень, метан і безліч інших газів при цьому розсіваються в цій плівці з бульбашок, що знаходяться поряд, забезпечуючи мікробу достатнє живлення, щоб вижити.

Лід, що покриває супутник Юпітера, Європу, на псевдокольоровому зображенні, де голубуваті області є крижаними рівнинами, а темніші регіони – це брудний лід. Вважається, що під льодом супутника є рідка океанічна вода.

Таким чином, практично кожен мікроб може залишатися живим в твердому льоду, зберігаючи температуру до 55 градусів за Цельсієм і тиск до 300 атмосфер.

У таких жорстких умовах, мікроби не зможуть рости і репродукуватися, але все таки зможуть відновлювати молекулярні пошкодження, виживаючи впродовж тисячі сторіч, cтверджують учені. Це не таке життя, яке ми зазвичай собі уявляємо, говорить Роді. Вони попросту залишаються там, виживаючи, сподіваючись, що лід розтане.

Для перевірки своєї гіпотези, дослідники вивчили зразки льоду, узяті з різних глибин на льодовикових щитах Антарктики і Гренландії. Вони виявили окремі мікроби, які, як вони говорять, могли бути такими, що вморожують в кристали льоду.

Механізм розсіювання, описаний в роботі учених, збільшує шанси існування позаземних форм життя. Основна причина цього це те, що багато планет і супутники в наший сонячній системі є крижаними світами. Таким чином, будь-який тип механізму виживання і потенційного засобу для метаболізму в дуже холодному середовищі буде прекрасною еволюційною межею для будь-якого механізму на крижаному космічному тілі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українців попередили про аномальні погодні умови

26 березня 2017, 19:23

Чому iPhone швидко розряджається на холоді і що з цим робити?

15 лютого 2017, 09:38

Україну накриють великі снігопади

7 лютого 2017, 10:16

Останні новини за сьогодні: