Новини / Технології / Mitsubishi демонструє «тривимірні сенсорні панелі»
19 березня 2009, 08:14
Розмір шрифта: А А А

Mitsubishi демонструє «тривимірні сенсорні панелі»

Mitsubishi демонструє "тривимірні сенсорні панелі", Корпорація Mitsubishi Electric, тривимірна сенсорна панель, дисплей, екран, технологія
Mitsubishi демонструє «тривимірні сенсорні панелі»

Корпорація Mitsubishi Electric представила прототип ємкісної сенсорної панелі, яка може розпізнавати відстань між пальцем і панеллю. Ця панель була представлена на виставці Interaction 2009, яка пройшла з 5 по 6 березня 2009 року в Токіо.

«Тривимірна Сенсорна Панель» від Mitsubishi Electric може визначати не тільки X і Y координати, але також і Z координату. Прототип є 5,7-дюймовий екран з дозволом 640 x 480 (VGA).

 

Цей прототип знайде своє застосування в мобільних пристроях з невеликими сенсорними дисплеями. Наприклад, компанія передбачає мобільні пристрої, оснащені функцією mouseover, завдяки якій ікона міняється при наведенні покажчика миші на неї. Під час демонстрації компанія Mitsubishi Electric показала роботу такої функції при використанні пальця. При підведенні пальця до картинки вона змінювала свій розмір.

 

Шляхом підрахунку зміни руху по осі Z можливо зміряти прискорення пальця при його наближенні до панелі. Таким чином, якщо палець рухається швидко, то підсвічування може придбати червоний відтінок, а при повільному русі – синій, що дозволить передати емоційний стан користувача.

Визначення відстані до пальця виконується завдяки прозорим електродам ITO.

 

 

Як же працює технологія? Коли палець ще не контактує з панеллю, ємкісна зміна менше в порівнянні з тим, коли палець знаходиться у контакті з нею, що вимагає вищої чутливості виявлення. Мідні електроди забезпечують достатню чутливість для виявлення пальця, що наближається, але вони не прозорі. Ну а при використанні прозорих електродів чутливість стає нижчою, ніж при використанні мідних електродів із-за збільшення значення електричного опору панелі.

Через це, компанія Mitsubishi Electric вирішила перемикати методи виявлення залежно від позиції пальця. Коли палець наближається до панелі, це визначається як «стан близькості». Коли палець знаходиться у контакті з панеллю або дуже близько до неї, — це «стан контакту». В стані близькості пріоритет віддається чутливості, а в стані контакту – дозвіл виходить на перше місце.

Компанія заявляє, що в стані близькості панель може виявляти ємкісне вимірювання близько 0,3 пф і від 8 до 19 пф в стані контакту.

 

Дозвіл в напрямах осі X і Y в стані близькості еквівалентне 10 мм. Відносно осі Z стає можливим визначити місцезнаходження пальця з відстані 20мм. Таким чином, дозвіл по осі Z складає 256 ступенів.

У контактному стані, дозвіл в напрямах осі X і Y еквівалентне 0,2 мм.

Крім того, швидкість реакції також залежить від позиції пальця. В стані близькості вона складає 50 мс, а в контактному стані – близько 10 мс. Відносно споживання енергії різниці між станами немає.

Загалом, прототип базується на ємкісній сенсорній панелі, яка доступна на ринку. Було внесено лише невелика кількість змін. Компанія Mitsubishi Electric додала лише елементи перемикання для з'єднання декількох сенсорів і поліпшила ланцюг детектування для скорочення паразитної ємкості. Завдяки цьому вартість нових панелей не повинна зрости сильно.

Даних про час комерціалізації технології ще не поступило, але коли це трапиться, то використовуватися технологія буде у власних виробах компанії Mitsubishi.

Ємкісний метод, використаний в прототипі, є проекційним типом, що ідеально підходить для використання в мобільних телефонах і його складно буде застосувати для великих дисплеїв. Але зараз компанія Mitsubishi Electric працює над тим, щоб її панелі могли використовуватися в дисплеях з діагоналлю 10 дюймів і більше.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Гройсман незадоволений темпами корпоратизації Укрзалізниці

18 травня 2017, 19:41

З'явилося перше «живе» фото iPhone 8

24 квітня 2017, 10:26

Позбавтеся від свого смартфона

27 березня 2017, 09:09

Останні новини за сьогодні: