Новини / Технології / Свічки запалювання можуть замінити лазерами
30 квітня 2011, 09:08
Розмір шрифта: А А А

Свічки запалювання можуть замінити лазерами

Свічки запалювання можуть замінити лазерами, свічка запалювання, лазер, винахід
Свічки запалювання можуть замінити лазерами

Вчені вважають, що запалювати паливну суміш саме таким чином стане можливим вже в найближчому майбутньому. Пілотні системи команда вже розробила.

Пробні лазери, які зможуть запалювати паливну суміш в камері згоряння циліндра стандартного ДВС, будуть представлені на конференції з лазерів та електрооптичному обладнанню 1 травня.

Система, розроблена вченими з Румунії та Японії, дозволяє сфокусувати два або три промені лазера на циліндри двигуна на різній глибині. Як повідомляє BBC, система припускає використання високоенергетичних імпульсів в лазерах так само, як і зі свічками запалювання, для запалення паливної суміші необхідно багато енергії.

«В минулому лазери, що відповідають цим вимогам, використовувалися лише в дослідженнях, оскільки вони були великими, неефективними і нестабільними. Їх також не можна було розташовувати поза двигуном, оскільки їх потужні промені знищили б будь-яке оптоволокно, за яким запалювання доставлялося до циліндрів», — пояснив Такунорі Тайра з Національного інституту природничих наук у Японії.

Розробники створили лазер з керамічних порошків, які пресуються в циліндри розміром зі свічки запалювання. На відміну від кристалічних, керамічні лазери міцніше і краще справляються з високими температурами. За даними дослідників, заміна свічок запалювання на лазери збільшує ефективність згоряння паливної суміші. Крім того лазерні «свічки» менш схильні до руйнування на відміну від звичайних.

Як повідомляє агентство, група розробників вже веде переговори з виробниками свічок запалювання, зокрема, з великою компанією Denso — дослідники хочуть впровадити свій винахід у масове виробництво.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Facebook пропонує поширювати доступ до Інтернету за допомогою лазерів

24 липня 2016, 11:47

Британський винахідник створив колеса, що дозволяють паркувати машину боком (відео)

7 липня 2016, 11:16

Останні новини за сьогодні: