Новини / Технології / Японські мости накопичать літнє тепло для безпечної зими
29 вересня 2007, 09:47
Розмір шрифта: А А А

Японські мости накопичать літнє тепло для безпечної зими

Японські мости накопичать літнє тепло для безпечної зими, Японія, сніг, міст, ожеледь, сонячна енергія
Японські мости накопичать літнє тепло для безпечної зими

Фахівці з японського дослідницького центру технологій снегоуборки (Snow Management and Construction Technology Research Center of Fukui), а також університетів Фукуї (Fukui University) і Осаки (Osaka University) створили систему, яка дозволяє відмовитися від снегоуборки на мосту, так само, як від використання на його проїжджої частини протівогололедних реагентів.

Сніг і особливо лід на автомобільних мостах — це проблема важливіша, ніж на багатьох інших ділянках дороги. Із-за більшого ухилу навіть легкий полій тут небезпечніше, ніж на звичайній трасі. Разом з тим застосування тут великої кількості хімічних реагентів не тільки дорого, але і завдає збитку покриттю і конструкції моста.

Група учених і інженерів з Snow Management Center і університетів-партнерів розробила технологію, що дозволяє, щонайменше, на початку зими взагалі уникати очищення снігу і полоу на дорозі. Перша така система вже вмонтовується на мосту Саваї (Saiwai Bridge), що перекинуть через річку Асува (Asuwa) в місті Фукуї (Fukui).

У товщі дорожнього полотна тут розміщені сотні трубок з теплоносієм. Вони зв'язані через циркуляційний насос з набором з 378 свердловин (встановлених в 42 ряди і 9 стовпців), пробурених в товщі грунту на березі ріки. Свердловини знаходяться один від одного на відстані 1,5 метра. Влітку насос включатиметься автоматично, коли асфальт під променями сонця прогріється до високої температури. Ця енергія перекачуватиметься під землю.

Розрахунки показують, що за літо солідний блок грунту розміром 15 х 64,5 х 23 метри (він пронизаний тими самими свердловинами) прогріється до 35 градусів Цельсія, і далі до самого грудня він зберігатиме достатньо високу температуру, щоб міст міг розтоплювати випадений сніг, прокачувавши рідину через це підземне сховище літнього тепла.

Учені відзначають, така система економить велику кількість енергії і, відповідно, скорочує викиди парникових газів, порівняно з колишнім застосуванням для розтоплення снігу електрики. Схожа за принципом роботи система, до речі, в Британії проходила випробування в 2005-2007 роках.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: