Новини / Технології / Касові збори фільмів навчилися прогнозувати з Вікіпедії
22 серпня 2013, 20:21
Розмір шрифта: А А А

Касові збори фільмів навчилися прогнозувати з Вікіпедії

Касові збори фільмів навчилися прогнозувати з Вікіпедії, Вікіпедія, кінематограф, касові збори
Касові збори фільмів навчилися прогнозувати з Вікіпедії

Група дослідників з Великобританії, Угорщини та Фінляндії навчилася використовувати Вікіпедія для прогнозування касових зборів фільмів до їх виходу в прокат. У своїй статті для журналу PLoS One вчені показали, що касові збори фільмів позитивно корелюють з відвідуваністю сторінок, присвячених кінокартин, перед прем‘єрою.

Кореляція, виявлена в дослідженні, носить не абсолютний характер: коефіцієнт кореляції становить 0,671, тому високий інтерес користувачів Вікіпедії ще не гарантує успіху. Вчені проаналізували 312 фільмів, які були випущені в США в 2010 році, зібравши дані про число переглядів сторінок мережевої енциклопедії за місяць до офіційної прем’єри.

Статистичний аналіз визначив, що кількість переглядів сторінок вже за півроку до показу фільму дає більш надійні результати, ніж число кінотеатрів, в яких можна буде побачити стрічку. Крім того, вчені спробували використовувати для прогнозування як сумарна кількість правок статей, так і число учасників, залучених в правку статті про фільмі. Інформація про поправках виявилася менш інформативна, ніж дані про кількість переглядів.

Більш ранні оцінки, виконані за рік до прем'єри, дають очікувано менш точні результати, так як далеко не всі фільми заздалегідь удостоюються окремої сторінки. Дослідники відзначають, що з 535 кінострічок, знятих в 2010 році американськими студіями (з відомими зборами) лише 312 були описані в англійській сегменті Вікіпедії.

Раніше про можливість передбачення обсягу касових зборів повідомили аналітики компанії Google. Вони спиралися на пошукові запити і число переглядів трейлерів. Заявлена точність при цьому була вище, ніж у випадку з аналізом відвідуваності Вікіпедії: 94%.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (2)

  • seo service (анонімно) 6 вересня 2013, 06:49 ссылка
    ydaNyU I really like and appreciate your post.Really looking forward to read more. Much obliged.
  • best link build (анонімно) 16 жовтня 2013, 05:08 ссылка
    w3594O Very good post.Really looking forward to read more. Much obliged.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українське кіно хочуть фінансувати за рахунок лотерей

23 липня 2015, 18:25

Останні новини за сьогодні: