Новини / Технології / Windows Phone 7: нова концепція, нові можливості
27 лютого 2011, 10:25
Розмір шрифта: А А А

Windows Phone 7: нова концепція, нові можливості

Windows Phone 7: нова концепція, нові можливості, Windows Phone 7, windows, Microsoft, операційна система, HTC Mozart
Windows Phone 7: нова концепція, нові можливості

У минулому році Windows Phone 7 була анонсована Microsoft в Барселоні на виставці Mobile World Congress 2010. Через півроку Dell, HTC, Samsung і LG презентували перші моделі на її основі, а потім і Nokia заявила про перехід на Windows. На минувшый в лютому цього року MWC 2011 генеральний директор компанії Стів Балмер у своєму виступі розповів про зміни, які незабаром очікують Windows Phone 7. Ну а відвідувачі виставки змогли побачити, як інтегрований у систему Twitter і випробувати нову версію браузера Internet Explorer Mobile.

презентація нової мобільної платформи

На початку 2011 року в Україні почав офіційно продаватися перший WP7-смартфон — HTC Mozart. А 24 лютого відбулася презентація Phone 7 в Україны, на якій співробітники «Майкрософт Україна» розповіли про перспективи нової системи на нашому ринку. Ми підсумували всю цю інформацію, протестували Mozart і розповімо вам про нову Windows у всіх подробицях в декількох матеріалах.

Нова концепція

В основу нової операційної системи Microsoft поклала нову концепцію. Творці «сімки» відмовилися від старого принципу перенесення на екран КПК і комунікаторів настільної Windows з її робочим столом, меню «Пуск» і т. п. Нова система була розроблена з нуля і з попередницею не має нічого спільного, крім належності до сімейства Windows. Навряд чи це сподобається шанувальникам системи, які звикли до Windows Mobile і безлічі софта під неї. Разом з тим, реформа повинна забезпечити приплив нових прихильників. Причому великий приплив, а не обмежена кількість корпоративних користувачів і «гіків». Тепер можливості для роботи і розваг мають однаковий пріоритет і ОС буде орієнтована на масового користувача. Причому покупці таких смартфонів зовсім не зобов‘язані знати, що у них в руках «розумний» телефон.

Сьома версія викликає приємні асоціації з вельми вдалою версією настільної Windows.

смартфон на Windows Phone 7

Головні зміни, в яких відбилися зміна концепції і модні сьогодні тренди, полягають в наступному:

1) принципово новий інтерфейс з власним стилем і «фішками»;
2)спрощення виконання щоденних завдань заради економії часу користувачів;
3) урізані можливості тонкої настройки системи, доступ до файлової системи і т. п.;
4) прив’язка до власних магазину софта (Marketplace), клієнту для ПК (Zune), системі пошуку та навігації Bing;
5) єдина версія для всіх (без поділу на Standart і Professional);
6) чіткі системні вимоги до апаратів;
7) заборона виробникам на установку фірмових програмних оболонок.

Системні вимоги

Microsoft представила системні вимоги Phone 7. Майже також як при виході чергової Windows для комп‘ютерів. Правда, версія ОС всього одна — ніяких Home, Professional і т. п. Так що тепер для того, щоб удостоїтися честі працювати на новій платформі, смартфону необхідно володіти такими якостями:

Процесор: 1 ГГц
Екран: сенсорний ємнісний з підтримкою мульти-тач і дозволом 800Ч480 або 320Ч480 крапок
Пам’ять: 256 Мбайт RAM, 8 Гбайт вбудованої пам‘яті, відсутність слота для карток пам’яті
Відеосистема: прискорювач графіки з підтримкою DirectX 9
Медіа: FM-радіо, стандартний 3,5-мм роз‘єм для навушників
Датчики: GPS (c aGPS), акселерометр, компас, датчик освітлення, датчик наближення
Вбудована камера: матриця 5МП, спалах
Управління: 3 апаратні кнопки (Пуск, Назад, Пошук), виділена кнопка камери, кнопка регулювання гучності звуку, кнопка для розблокування

Як бачимо, у списку необхідного і якісний екран, і швидкий процесор, і пристойна камера і багато іншого. Ще недавно 1 ГГц процесор в смартфоні це був привілей топових моделей, а тепер це мінімум для установки на Windows-апарати. Всьому є своє пояснення. Такий підхід аргументований тим, що всі моделі з WP7 повинні працювати стабільно і швидко. Наявність всіляких датчиків і модулів гарантує роботу таких функцій «операційки», як автоматичне регулювання яскравості екрану. Відсутність слота для карт пам’яті і закритий доступ до файлової системи можна пояснити прив‘язкою до перенесення даних і синхронізації через клієнт Zune. Графічний акселератор потрібен для забезпечення ефектів інтерфейсу і працездатність ігор.

Перші моделі

У числі перших вийшли 6 моделей від HTC: флагман HD7, 7 Pro з QWERTY-клавіатурою, 7 Surround з висувними динаміками, бюджетний 7 Trophy, мейнстрімовий 7 Mozart і Arrive для мереж CDMA. Samsung відзначилася випуском апаратів I8700 Omnia 7 і Focus, а LG — E900 Optimus 7, Quantum і C900 Optimus 7Q. Dell випустила слайдер з QWERTY Venue Pro. HTC вже запустила у нас в продаж Mozart. LG привезе Optimus 7 E900 у другому півріччі 2011 року. Щодо інших моделей поки інформації немає, так що асортимент дуже убогий.

HTC Mozart — перший WH7-смартфон доступний в Україні

HTC Mozart

Однак це не проблема, адже технічна начинка всіх смартфонів практично ідентична і майже не відрізняється від заявлених системних вимог. Різниця між апаратами буде як корпус, екрана і камери. І треба відзначити, що вона вельми солідна в порівнянні з конкурентами на інших платформах. Більш того, тільки топові смартфони, такі як iPhone 4 або LG Optimus 2x, можуть скласти конкуренцію новинкам. Так що позиціювання Windows-смартфонів очевидно — преміум сегмент. Mozart від HTC вартістю $ 700 прекрасне тому підтвердження. Можливо, що з часом з’явиться і моделі середнього рівня, але бюджетних моделей не буде.

Невелике розчарування при тестуванні Mozart — відсутність фірмової програмної оболонки Sense. Теж саме буде і з іншими апаратами на Windows Phone 7, адже Microsoft заборонила використання своїх розробок виробникам смартфонів. Тому HTC втратила свій козир, яким компанія успішно грає на ринку Android-смартфонів. Правда, HTC все-таки вдалося внести невеликі поправки в інтерфейс системи, додавши пункт HTC Apps в Marketplace і додаток HTC Hub. Якщо перший просто дозволяє відшукати на «маркеті» фірмові програми від HTC, то з другим все цікавіше. Тайванська компанія змогла відігратися, інтегрувавши у свої Windows-апарати HTC Hub. Вона ідейно копіює Sense, що виражається у відображенні часу і погоди в стилі знайомому для всіх HTC-юзерів. Крім того, в ньому зібрані посилання на фірмові програми та ігри, встановлені в смартфоні. Як говориться і вовки ситі, і вівці цілі. До того ж, власний інтерфейс WP7 хороший по своєму і багатьом може сподобатися більше, ніж скажімо той же Sense.

Українські реалії

Перш, ніж перейти до знайомства з новою «операційкою» треба зазначити, що, незважаючи на офіційні поставки смартфонів HTC у країни СНД, Windows ще не локалізована на російську та українську мови. Представники компанії пояснюють це тим, що поки є більш важливі глобальні завдання (функція copy-past, багатозадачність і т. п.).Microsoft збирається зробити це локалізацію в другому або третьому кварталі 2011 року. Поки що точної дати немає. Купивши офіційний смартфон на Windows Phone 7, ви будете «спілкуватися» з гаджетом англійською мовою (також на вибір представлені німецький, французький, італійський, іспанська). Що навряд чи не злякає справжніх IT-ентузіастів.

Як ідуть справи з розумінням російської та української мови, ми вивчали на прикладі HTC Mozart. Як з‘ясувалося, ці мови відсутні у списку мов інтерфейсу, немає відповідних розкладок віртуальної клавіатури. Поки що в налаштуваннях апарата російська та українська мови можна вибрати тільки як мови для пошуку в браузері, як мови регіону, і як годинниковий пояс (у списку міст є Київ). Кириличні літери з’являються рідко, наприклад, в настройках будильника або на екрані блокування -дата і день тижня пишуться на рідних нам мовами. Щоправда, текст у листах, повідомлення, на сайтах, у стрічці Facebook відображається без проблем. Але написати SMS або лист російською поки не можна.

Крім відсутності локалізації, є й інші місцеві «нюанси». Поки у нас немає можливості легітимно використовувати сервіс Xbox Live. Тому, що в нашій країні Xbox офіційно не поставляються, а значить і сервіс для консолей, а тепер ще й смартфонів, не запущений. Правда, зареєструвавшись як користувач з іншої країни, до нього можна отримати доступ. Також поки не можна купувати програми та ігри на Marketplace, але доступний безкоштовний софт. Це властиво й іншим онлайновим магазинам: в Apple Store і Android Market ситуація аналогічна, а OVI Store і Samsung Apps вже приймають платежі з Україною. Microsoft подбає про те, щоб Marketplace заробив повноцінно і в нас.

Навігація Bing, що набирає обороти на Заході, у нас знаходиться в зародковому стані. Україна і Київ на карті виглядають як перетин великих трас і головних вулиць. І виправити цю ситуацію протягом року не вдасться, адже це колосальний обсяг роботи, а розробникам її і так вистачає. Так що з точки зору GPS-навігації програє конкуруючим ОС і своєї попередниці, яка як раз відрізнялася хорошою інтеграцією з навігаційними системами.


PS У наступному матеріалі ми ближче познайомимося з інтерфейсом і можливостями Windows Phone 7.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Оновлення Windows 10 вбило пристрої користувачів

2 червня 2017, 16:07

Керівник Microsoft: традиційні смартфони вже мертві

10 травня 2017, 18:04

Останні новини за сьогодні: