Новини / Технології / Американські і британські учені придумали новий спосіб ідентифікації паперу
12 березня 2009, 08:08
Розмір шрифта: А А А

Американські і британські учені придумали новий спосіб ідентифікації паперу

Американські і британські учені придумали новий спосіб ідентифікації паперу, Британські і американські фахівці, папір, сканер, лампа сканера
Американські і британські учені придумали новий спосіб ідентифікації паперу

Британські і американські фахівці навчилися ідентифікувати папір за допомогою звичайного сканера. Цю техніку, як повідомляє SecurityLab, можна застосовувати для боротьби з підробками тих або інших важливих документів або для стеження за документообігом.

В даному випадку мова не йде про якийсь вид водяних знаків. Як запевняють учені, на папері взагалі не потрібний заздалегідь що-небудь друкувати. Ідентифікація проводиться по волокнах, з яких складається папір. Кожен такий волоконний малюнок унікальний. Побачити його можна, подивившись лист на просвіт.

Учені з Університету Прінстона і лондонського Юніверситі-колледжлампа використовували для цих цілей лампу сканера. Щоб зняти з листа «відбиток», його потрібно спочатку чотири рази прогнати через сканер з дозволом 1200 dpi, кожного разу повертаючи лист на 90 градусів, а потім обробити дані сканування спеціальною програмою.

Якщо папір, з яким зняли такий відбиток, у хорошому стані, то ідентифікувати її по такому відбитку можна майже із стовідсотковою точністю. Проте, навіть якщо лист згодом промокне або на нім будуть всілякі помети, алгоритм все одно майже напевно зуміє його розпізнати.

Нову технологію зможуть, наприклад, застосовувати фармацевтичні компанії для обліку відбитків наклейок медпрепаратів, щоб виявляти підроблені ліки. Причому цей процес може бути навіть повністю автоматизований. За бажання цей метод може бути використаний і для зміцнення захисту систем голосування. Паперові відбитки можуть стати в нагоді навіть в образотворчому мистецтві — щоб відрізняти оригінальні полотна від копій і підробок.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Знайдено найстаріший працюючий мобільний телефон Британії

17 лютого 2017, 09:43

WorldRemit запускає грошові перекази в Україну

7 лютого 2017, 14:47

Останні новини за сьогодні: