Новини / Технології / «ОГО! Мобільний»: стартовий пакет, тарифи, враження від роботи
6 квітня 2010, 18:04
Розмір шрифта: А А А

«ОГО! Мобільний»: стартовий пакет, тарифи, враження від роботи

«ОГО! Мобільний »: стартовий пакет, тарифи, враження від роботи, Укртелеком, ОГО! Мобільний, ОГО!, Wi-Fi інтернет, тариф, стартовий пакет
«ОГО! Мобільний»: стартовий пакет, тарифи, враження від роботи

25 березня 2010 голова правління компанії Георгій Дзекон провів прес-конференцію, під час якої розповів про успіхи «Укртелеком» і презентував оновлений сервіс доступу в Мережу — «ОГО! Мобільний». Не важко здогадатися, що назва запозичена у популярного сервісу «ОГО!», під якою «Укртелеком» пропонує провідний інтернет по ADSL-технології. Таким чином під маркою «ОГО!» продаватиметься провідний, мобільний і Wi-Fi інтернет.

З 25 березня підключення до колишніх тарифів голосового зв‘язку і мобільного інтернету припинено, тому що якщо ви не користувалися раніше послугами Utel, то тепер зможете підключитися тільки на нові тарифи. Діючі абоненти зможуть продовжити користуватися сервісом на колишніх умовах. У той же час вони можуть перейти на нові тарифи.

На даний момент сайт www.utel.ua не оновлюється, інформер попереджає: «У зв’язку з міграцією всієї інформації на єдиний сайт Укртелекому www.ukrtelecom.ua, з 22.03.2010 сайт utel.ua оновлюватися не буде». Інформацію про нові пропозиції слід шукати на сайті www.ukrtelecom.ua. Символіки Utel тут немає, усе як «Укртелеком». Як зазначив, Георгій Дзекон бренд Utel не йде зі сцени. Бренд Utel не буде «закритий», а, швидше за все, буде використаний для надання інших послуг. Хоча на модемі і стартовому пакеті «ОГО! Мобільний» символіка Utel ще залишилася …

Умови підключення

Підключитися до «ОГО! Мобільний» можна як за контрактом, так і без нього. У першому випадку у вас буде можливість вибрати один з двох тарифів, у другому вибору не буде (тариф всього один). Контракт можна підписати в один з Центрів обслуговування «Укртелеком». Там же можна купити стартовий пакет «ОГО! Мобільний». Контакти цих центрів можна подивитися на сайті оператора .

Поповнювати рахунок можна у відділеннях зв‘язку «Укртелеком», за допомогою терміналів «ОСМП» (колишні iBox) і City-Pay, у відділеннях «Укрсиббанку» і «Приватбанку», з допомогою онлайн-сервісу www.portmone.ua.

Підключившись до «ОГО! Мобільний» можна користуватися всіма послугами UMTS-мережі: відео-та голосові дзвінки, відправка SMS та MMS.

Вартість і склад стартового пакету

Вартість стартового пакету залежить від умов підключення до сервісу. Якщо вибрати контрактну форму підключення і підписати додатковий договір на 12 місяців, то стартовий пакет обійдеться в 199 грн (при підключенні на «ОГО! Мобільний 256») або 99 грн. (при підключенні на «ОГО! Мобільний Необмежений»).

Склад пакета стандартний. У нього входять: EDGE/UMTS модем ZTE MF110 (HSUPA 5,76 Мбіт/с upload, HSDPA 7,2 Мбіт/с download), USIM-карта, USB-кабель, інструкція користувача. Наявність слота для карток пам’яті microSD перетворює модем в кард-рідер. Кабель не звичайний, а подвійний: він виручить, якщо живлення від одного USB-порту для модему виявиться недостатньо. Надалі планується використання модемів від іншого виробника — Huawei.

Склад стартового пакету «ОГО! Мобільний »

Якщо ви підключаєтесь на контрактній основі, то також отримаєте другу картку для голосового спілкування (тарифний план «U'мобільний»). Драйвер модему і програма U'manager будуть інстальовані з пам‘яті модему при його встановленні. Тому, власне, диска з софтом немає.

Модем для підключення «ОГО! Мобільний »

Тарифні плани

«Укртелеком» пропонує три тарифні плани для сервісу «ОГО! Мобільний»: «ОГО! Мобільний» на умовах передоплати, «ОГО! Мобільний 256» і «ОГО! Мобільний Необмежений» з підписанням контракту.

«ОГО! Мобільний» буде непоганим вибором, якщо у вас є потреба періодично виходити в інтернет. «ОГО! Мобільний 256» цікавий, якщо ви будете користуватися ним в межах UMTS-мережі і обмежетесь поштою, «аською» і серфінгом. Мабуть, це найменш цікава пропозиція з трьох. «ОГО! Мобільний Необмежений» більш привабливий. Тому що дає можливість вільно працювати в двох мережах (5 Гбайт/міс. В GPRS/EDGE це майже безлімітний інтернет), а значить поєднує високу швидкість і максимальне покриття. До речі, провідний «ОГО!» дешевше зовсім не набагато. Так, новий тарифний план (з 1.03.2010) «ОГО! 2 + 2010» за 100 грн./ Міс пропонує швидкість до 2 Мбіт/с у закачуванні і 1 Мбіт/с віддачі.


Тарифний план
Вид підключення Швидкість завантаження (download) Швидкість віддачі (upload) Сплачений трафік в мережі «Київстар» Вартість трафіку в мережі «Київстар» грн./Мбайт Абонентська плата
«ОГО! Мобільний» Передоплата до 1 Мбіт/с до 256 Кбіт/с 5 Гбайт (171 Мбайт/ден.) 0,4 5,99 грн./день
«ОГО! Мобільний 256» Контракт до 256 Кбіт/с до 128 Кбіт/с 60 Мбайт 0,4 60 грн./міс.
«ОГО! Мобільний Необмежений» Контракт до 7,2 Мбіт/с до 384 Кбіт/с 5 Гбайт 0,4 120 грн./міс.

Умови поповнення рахунку при підключенні на умовах преодплати не дуже зручні. Раз на день треба поповнити рахунок на 5,99 грн. Якщо ви не використовуєте всю суму, залишок коштів «згоряє» о 00:00 наступного дня. Якщо хочете поповнити рахунок на кілька днів відразу, врахуйте, що краще поповнювати рахунок на суму кратну 6 (12, 18, 24 грн. І т. д.) І зробити паузу в один з днів не можна (така можливість є у Freshtel).

При підключенні на контракт, абонент отримає бонус у вигляді другої картки для голосового спілкування. Таке рішення продиктоване стабільно високим попитом на цей вид послуг. Другу картку слід встановити в телефон і тоді буде активований контрактний тарифний план «U’мобільний».

Порівняння з конкурентами

На нашому ринку ще рік тому була лише одна прогпозиція безлімітного мобільного Інтернету від PeopleNet. Зараз таких пропозицій уже кілька. Крім PeopleNet, зараз такий сервіс пропонує FreshTel, CDMA Ukraine і «Укртелеком». З цими конкурентними пропозиціями ми порівняємо «ОГО! Мобільний».

PeopleNet c 25.03.2010 увів два нових безлімітних припейд тарифи «Зручний безліміт» і «Безлімітний (новий)». Оператор просить більше грошей (10 грн./день і 270 грн./Міс відповідно), але у нього більше покриття та швидкість до 3,1 Мбіт/с. FreshTel також пропонує два тарифні плани для припейд абонентів: Freshday і Freshmax. У першому випадку треба платити по 10 грн. за день користування сервісом, а в другому — 180 грн. за місяць. FreshTel примітний максимальною швидкістю 20 Мбіт/с (її забезпечує стандарт WiMAX). Правда, покриття не радує: поки лише частково покритий Київ. Інший CDMA-оператор — CDMA Ukraine — пропонує пакет «Безлімітний інтернет». За швидкістю він помітно поступається (144 Кбіт/с) тому що використовується технологія СDMA 2000 1x. Вартість на рівні «ОГО! Мобільний 256» — 65 грн./міс. З іншого боку, покриття набагато більше. Підключення до тарифу продовжено на місяць і має припинитися 31.04.2010, якщо, звичайно, оператор не вирішить знову його продовжити.

Встановлення модему

Сервіс орієнтований на широку аудиторію користувачів, тому установка модему зроблена максимально простою. Все що вам потрібно — підключити його до USB-порту комп'ютера і вибрати мову (російська, українська або англійська). Установка дуже проста і на неї буде потрібно буквально 5 хвилин. Після чого ви зможете налаштувати параметри роботи модему за допомогою програми U'manager. Всього ж від моменту розпаковування пакета і до виходу в Мережу проходить близько 10 хвилин.

Радує, що відсутність оптичного приводу у нетбуків і деяких лептопів не буде проблемою. А софт, записаний в пам'ять модему, ніколи не загубиться. Залишається додати, що модем сумісний з Windows 2000, XP, Vista, 7, а також Mac OS (10.13 і старше).

Управління сервісом

Управління сервісом «ОГО! Мобільний» здійснюється за допомогою програми U'manager. Вона встановлюється на комп'ютер під час першого підключення модему. За допомогою U'manager можна:

 • вибирати мережу, до якої повинні бути підключені;
 • перевіряти залишок коштів на рахунку;
 • відправляти і отримувати SMS;
 • відстежувати використання трафіку.

Управління сервісом «ОГО! Мобільний» за допомогою програми U’managerУправління сервісом «ОГО! Мобільний» за допомогою програми U’manager (Повідомлення)

Примітно, що програма майже ідентична тій, яка поставляється разом з модемами з наборів «Мобільний Інтернет» від «Київстар». Причина мабуть в тому, що і там, і в «ОГО! Мобільний» використовуються схожі модеми ZTE (в пакеті «Київстар» модем MF100).

Було б зручно, якби трафік вважався для двох мереж роздільно. Таким чином, щоб можна було контролювати витрату трафіку в 2G-мережі «Київстар». Він, нагадаємо, лімітований, на відміну від трафіку в рідній 3G-мережі «Укртелекому». Якщо вийти за межу, що особливо легко в «ОГО! Мобільний 256» з його 60 Мбайт для використання в національному роумінгу, то треба буде доплачувати по 0,4 грн. за 1 Мбайт. І проконтролювати споживання трафіку в 2G-мережі не зручно. Доведеться записувати в які дні ви користувалися мережею «Київстар» і підбивати суму трафіку за ці дні. При цьому можна, до речі, використати спеціальну програму для підрахунку трафіку.

Покриття, швидкість і якість зв‘язку

Покриття. Модем для мобільного інтернету від «Укртелеком» працює як у власній мережі (за UMTS зі швидкістю до 7,2 Мбіт/с), так і в мережі партнера «Київстар» (по GPRS/EDGE зі швидкістю до 236 Кбіт/с). Покриття 3G-мережі обмежене великими містами (перш за все обласними центрами). Покриття 2G-мережі не дає приводів для критики, так покриває практично всю країну. Правда, раніше, коли партнером «Укртелекому» був Beeline, такий «роумінг» коштував дешевше — всього 0,10 грн./Мбайт.

Якість зв’язку. Ми тестували модем у Києві (Борщагівка) у робочий час у будній день. Так, в один з робочих днів я повністю переключився на «ОГО!». Наш модем працював на умовах припейд, тому швидкість була урізана до 1 Мбіт/с. З завантаженням великих обсягів даних все залежить від тарифного плану: швидкості 256 Кбіт/с буде мало, а швидкості до 7,2 Мбіт/с цілком достатньо. Якість роботи модему та швидкість достатні для активного серфінгу. Єдина проблема — модем зрідка втрачає зв'язок (приблизно один раз протягом трьох годин).

На кінець 2010 року «Укртелеком» планує збільшити абонентську базу до 834 тис. абонентів мобільної мережі (з них 80% користується інтернетом), тобто приріст протягом року очікується близько 450 тис. Залучення нових абонентів і введення безлімітних тарифів неминуче спричинить зростання завантаженості мережі. Голова правління «Укртелеком» говорить, що проблем не буде. 3G-мережа буде розширюватися (в 2010 році планується запустити 500 нових базових станцій), а швидкості інтернет-каналів вистачить.

Швидкість передачі даних. Швидкість залежить насамперед від обраного тарифного плану — від 256 Кбіт/с буде й до 7,2 Мбіт/с. Наш модем, при підключенні до UMTS, працював на призначеній йому швидкості 1 Мбіт/с, а швидкість відправки була трохи нижчою від заявленої — близько 0,1 Мбіт/с. При підключенні до мережі «Київстар», швидкість помітно падає до рівня 0,1-0,15 Мбіт/с.

3G-підключення

3G-підключення «ОГО! Мобільний »(Сервер - Київ)

3G-підключення «ОГО! Мобільний »(Сервер - Франкфурт)

3G-підключення «ОГО! Мобільний »

3G-підключення «ОГО! Мобільний »(Сервер - Прага)

2G-підключення

Швидкість передачі даних «ОГО! Мобільний »

Швидкість передачі даних «ОГО! Мобільний »

2G-підключення «ОГО! Мобільний »(Сервер - Київ)


Резюме

Стартовий пакет «ОГО! Мобільний »Сервіс «ОГО!Мобільний» привабливий, незважаючи на присутність на ринку цікавих альтернатив. Баланс між швидкостями, покриттям (вірніше двома) і ціною вибрано вдало. Що не маловажно умови підключення/використання і тарифи прості — за кількістю приміток деякі оператори помітно «попереду». Особливо цікавий тарифний план «Ого! Мобільний Необмежений» дає швидкість до 7,2 Мбіт/с (швидше за все вона буде помітно нижче) у мережі UMTS і до 0,2 Мбіт/с в мережі GSM від національного роумінг партнера «Київстар» за 120 грн./міс. На нашому ринку є варіанти швидше (FreshTel), є варіанти дешевше (CDMA Ukraine), а ось варіантів з більш збалансованим набором умов поки немає. Так що «Ого! Мобільний Необмежений» — хороший вибір, якщо, звичайно, ж 3G-мережа в вашому регіоні буде працювати з належною їй швидкістю. Інакше з тим же успіхом можна підключитися на припейд «Київстар» і отримати ті ж 5 Гбайт по EDGE.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (6)

 • Laila (анонімно) 18 січня 2012, 14:42 ссылка
  Най..бщики вони! Не підписуйте з ними договір!
  Маю я Ого Мобільний необмежений, договір на рік. Коли підключала - платила завжди на місяць наперед. Рік пройшов. Прийшла розірвати договір - вони мені нарахували боргу за два місяці, хоча боргу було тільки на один місяць. Причина - оплата дійснюється після користування послугою, а не наперед. Хоча коли підключались - умова була платити наперед, абонплата.
  Так, дають ще одну карточку, щоб по україні на стаціонарні телефони і Утела дзвонити безкоштовно, 2000хв. Перший місяць тільки могла дзвонити. На наступні місяці на рахунку писало, типу нараховано 2000хв безкоштовно, а скористатись ними не могла.
  Моя подруга підписала договір на рік. півроку "покористувалась" . Чому в лапках? Бо в центрі Львова біля вежі покриття було дуууже нестабільне. Нету майже не було. Прийшла розірвати договір - влетіла в 500 з гаком грн, бо мол треба заплатити штраф, за кожний місяць, який залишився до закінчення договору.
  На мило їх!
  • Анонімно 24 жовтня 2014, 22:07 ссылка
   в мене така ж ситуація. повірила на слово, а коли розірвала договір нарахували борг. кажу :"за що" в мене ще плюсом було, а потім не було інтернету, хоча я за нього заплатила. пПодивитись вони не можуть , бо в них інформація по моїм рахункам закрита. плати і все.
 • Анонімно 21 лютого 2013, 01:05 ссылка
  підтримую,ого-х*ня рідкісна,є вже багато альтернатив,і ціни там половина тих шо в ого,і якість відмінна...а договір з ого то кидалово
 • crorkz (анонімно) 3 серпня 2014, 22:21 ссылка
  plcH55 Thanks for the article post. Want more.
 • crorkz matz (анонімно) 4 серпня 2014, 23:57 ссылка
  ZQgj9R Wow, great blog.Much thanks again. Awesome.
 • suba pron (анонімно) 27 листопада 2016, 08:22 ссылка
  iFqLhw I truly appreciate this post. I ave been looking everywhere for this! Thank God I found it on Google. You have made my day! Thank you again
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українські провайдери піднімуть свої ціни через блокування сайтів РФ

17 травня 2017, 15:45

У Києві зросли тарифи на воду: скільки доведеться платити мешканцям

14 травня 2017, 15:04

«Укрпошта» ввела послугу бюджетної доставки

11 травня 2017, 10:05

Деяким українцям доведеться серйозно витратитись на мобільний зв'язок

28 квітня 2017, 17:18

Останні новини за сьогодні: