Новини / Технології / Позбавтеся від свого смартфона
27 березня 2017, 09:09
Розмір шрифта: А А А

Позбавтеся від свого смартфона

Позбавтеся від свого смартфона, смартфон, парадокс продуктивності, технології, додаток
Позбавтеся від свого смартфона

Можливо, парадокс продуктивності, що хвилює весь світ, зникне, як тільки ми навчимося відмовлятися від непотрібних технологій, нічого при цьому не втрачаючи
 

Дослідження так званого парадоксу продуктивності – зниження працездатності, незважаючи на розвиток технологій – сповнені різних аргументів, починаючи зі статистичної помилки до теорій, що пророкують найближчому майбутньому стрибок продуктивності. Але одного пояснення все ж не вистачає: позитивний ефект цифрових інновацій нівелюється тим, наскільки контрпродуктивними і витратними стали її продукти.

Можливо, парадокс зникне, і продуктивність знову почне зростати, коли ми навчимося відмовлятися від непотрібних технологій, нічого при цьому не втрачаючи.

У 2016 році середньостатистичний американець щодня проводив у середньому 5 годин 43 хвилини за використанням цифрових девайсів. Це на півтори години більше, ніж у 2012-му. Почасти тому, що змінився майданчик традиційних ЗМІ – преси, радіо і ТБ. Але при цьому загальний час, який витрачається на пресу, з 2012 року зріс лише на 30 хвилин на день. Технологічна гонка звалює на нас все більше і більше цифрового контенту та пристроїв для його використання.

Якщо ви отримуєте повідомлення на smartwatch, то ще частіше будете діставати телефон. Якщо ваша розумна лампочка працює через додаток, то ви будете перевіряти Facebook і Twitter при кожному ударі по вимикачу. Економіка, заснована на продажу додатків, продовжує зростати, пропонуючи ще більше розважального контенту. У 2016 році в магазинах мобільних додатків покупці витратили $52 млрд і переглянули рекламу на $77 млрд. Аналітики App Annie вважають, що в цьому році показники зростуть до $65 і $101 млрд відповідно.

Звісно, є простий спосіб вирватися з цієї скаженої гонитви, просто замінивши смартфон звичайним телефоном. Його можна купити за $20 у найближчому магазині. Але для мене і мені подібних це не варіант. Я не хочу відмовлятися від технологічного прогресу або протестувати проти нього. Але я хочу повернути контроль над своїм життям і власною продуктивністю, набравшись сміливості рідше оновлювати додатки. Якби я був мілленіалом, я б заявив своїм одноліткам, що не відстав, а просто вмію думати.

Я вже писав про можливий варіант – повернутися до повсталої Nokia 3310, яка стала не просто телефоном, а технологічною легендою (до речі, в ній є браузер, хоча з ним складно, коли він особливо потрібен). Але не всіх це влаштовує. Подібна пропозиція не підійде поколінню моїх дітей, а використання звичайних СМС в Nokia найчастіше не найбільш ефективний спосіб для комунікації з колегами.

Не дивно, що уми технологічного світу вже обговорювали ці проблеми і запропонували більше варіантів. Але звичайному покупцеві вони недоступні.

Наприклад, є Light Phone – прекрасний пристрій розміром з кредитку, в 2015-му ідею запустили на Kickstarter. Реклама говорила: «ваш телефон без телефону», який зроблений так, щоб його використовували настільки рідко, наскільки це взагалі можливо. Єдине, для чого його можна використовувати – дзвінки. З нього навіть можна написати СМС. Цей девайс має допомогти позбавитися від смартфона: адже в разі необхідності вас все одно можна відшукати. А завдяки дизайну він ще і стає темою розмов людей, яким цікаві технології. Автори обіцяли, що він буде доступний вже в травні 2016-го, але поки цього не сталося. Навіть зараз можна зробити передзамовлення на момент, коли в Китаї почнуть складання.

Ще є Runcible – круглий пристрій, схожий на пудреницю, в минулому році вони шукали фінансування через Indiegogo. Розробники назвали гаджет «антисмартфоном», хоча програмне забезпечення у нього, як у смартфона: операційна система – Android, є камера (хоч і слабка), і з його допомогою можна браузити. Однак, маленький круглий екран не підходить для більшості додатків, а Facebook і Twitter не працюють на BuniOS, так що цей «антисмартфон» пропонує тільки необхідні функції несподівано хорошої якості, враховуючи його форму. Але з ним трапилося те саме, що і з Light Phone, і багатьма іншими незалежними проектами: на етапі виготовлення почалися відстрочки. Можна зробити передзамовлення, хоча строки отримання вже давно прострочені.

Останній краудфандинговий проект, який обіцяв повернути користувачам життя – Siempo. Його слоган – телефон для людей. «Багато хто намагалися досягти того, що пропонує Siempo, але тисячі користувачів телефонів сказали, що в додатків і сили волі короткостроковий ефект, – пишуть розробники. – А ті, хто повернувся до звичайних телефонів, відзначають, що він відібрав у них багато чого, на що вони покладалися».

Інтерфейс цього телефону розрахований на мінімальне використання, будучи зручним, він підштовхує користувача в потрібному напрямку. У пристрої повинні бути браузер і пошта (що з‘явиться, якщо кампанія зі збирання коштів буде успішною). Тож основні потреби він задовольнить. Але не дозволить перевіряти кожні 20 хвилин Facebook. Втім, поки рано говорити, коли Siempo буде готовий.

Абсолютно зрозуміло, навіщо розробники намагаються все це зробити: вони знають чимало тих, кому потрібен витончений спосіб мінімізувати використання технологій, яких стає все більше, і вони експлуатують, обтяжують і затягують. Ці люди, як курці: не готові зовсім відмовитися від сигарет, а просто хочуть перестати купувати по три пачки на день. Так що недолік функцій для них – дуже важлива і приваблива функція.

Розробники не вигадали свою цільову аудиторію: Light Phone, і Runcible отримали набагато більше фінансування, ніж планували.

У той же час, не схоже, що великих гравців цікавлять запити аудиторії, оскільки їхня основна мета – продавати більше непотребу, а не менше. Apple побудував екосистему з додатків, що дозволяють збільшувати доходи компанії, у якої не так вже й багато можливостей для зростання. Google – рекламна компанія. І єдина причина, через яку вона продовжує працювати на Android – це збільшення рекламної аудиторії.

Скорочення обсягів цифрового сміття – це масштабна ціль не тільки для телефонів, але і для машин, і різних побутових речей, що стають занадто навороченими. Ті, кому потрібен звичайний автомобіль, а не космічний корабель на автопілоті з цілодобовим інтернетом, і ті, кому потрібен звичайний холодильник, а не той, що самостійно замовляє їжу, скоро знайдуть речі, які їм підходять. Так само, як це вдалося власникам телефонів. І цій спільноті знадобляться підприємства для виробництва того, що їм потрібно. А ті з’являться, як тільки серйозні інвестори відкриють цей шлях.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Зростання продажів смартфонів з початку року становило 9,1%

  3 червня 2017, 15:59

  Останні новини за сьогодні: