Новини / Технології / Відкритий матеріал, який в півтора рази твердіше за алмаз
17 травня 2009, 08:15
Розмір шрифта: А А А

Відкритий матеріал, який в півтора рази твердіше за алмаз

Відкритий матеріал, який в півтора рази твердіше за алмаз, гексагональний алмаз, Nature News, Physical Review Letters, М-вуглець, алмаз
Відкритий матеріал, який в півтора рази твердіше за алмаз

Фізики відкрили новий вигляд вуглецю, який твердіше за алмаз. Про це повідомляє Nature News, а стаття дослідників з‘явилася в журналі Physical Review Letters. Новий матеріал отримав ім’я М-вуглець (M-carbon).

Вперше існування подібного матеріалу було передбачене ще в 2003 році. Тоді дослідники виявили, що в результаті холодного стиснення графіту при тиску 13,4 гигапаськаля утворювався матеріал, який руйнував діамантові ковадла, що здійснювали стиснення. Проте дослідження структури матеріалу ускладнювалося тим, що М-вуглець перетворювався на графіт після зняття тиску.

В рамках нового дослідження, щоб визначити структуру нового матеріалу, учені використовували комп‘ютерне моделювання. Їм вдалося встановити, що осередок кристала має форму сильно скошеного паралелепіпеда. Усередині кожної такого осередку знаходяться два фрагменти плоских гексагональних вуглецевих листів, між атомами яких утворені зв’язки. Фізикам вдалося встановити, що новий матеріал є прозорим і не проводить електричний струм.

Окрім цього дослідники змоделювали результати дифракції рентгенівського випромінювання на новому матеріалі, а також спектроскопії. Отримані дані опинилися в хорошому узгодженні з результатами досліджень стислого графіту, проведеними в 2003 році.

Застосування нового матеріалу ускладнюється тим, що він, як вже мовилося вище, після зняття тиску перетворюється на графіт. Дослідники вважають, що подібна властивість може бути корисна, наприклад, при виробництві ущільнюючих прокладок, що працюють при великому тиску.

Нагадаємо, що зовсім недавно ученим вдалося довести, що найтвердішим на сьогоднішній день є так званий лонсдейліт (або гексагональний алмаз). По розрахунках дослідників, цей матеріал приблизно в 1,5 разу твердіше за алмаз.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Під Хайфою знайшли новий вид алмазів

5 лютого 2016, 11:46

Вартість алмазів стрімко зростає

13 лютого 2013, 15:35

Найбільший у світі виробник алмазів наростив прибуток до 21%

10 лютого 2012, 17:24

Останні новини за сьогодні: