Новини / Технології / Чому Google — відмінний інтернет-провайдер
11 серпня 2012, 12:25
Розмір шрифта: А А А

Чому Google — відмінний інтернет-провайдер

Чому Google - відмінний інтернет-провайдер, Google, Google Fiber, провайдер, Nexus 7
Чому Google — відмінний інтернет-провайдер

Компанія Google анонсувала проект Google Fiber в лютому 2010 року. Після конкурсного відбору з тисячі кандидатів для експерименту було обрано Канзас-Сіті, вчора для нього оголосили тарифні плани та умови підключення. Google пропонує гігабітний інтернет по оптоволокну в квартиру за $ 70 в місяць, а базовий доступ 5 Мбіт/с — без абонентської плати, користувач платить тільки за підключення.

За минулі два роки компанія витратила багато зусиль на оптимізацію витрат за проектом, і за рахунок різних хитрощів навіть така бізнес-модель є для Google прибутковою. Хоча компанія чесно заявляє, що займається прокладкою оптоволокна в квартири не для грошей, а для допомоги основному інтернет-бізнесу.

Дехто може побоюватися, що у Google і так багато користувачів, а тут компанія буде ще й контролювати канал передачі, але з точки зору звичайного обивателя Google здається ідеальним інтернет-провайдером. Його умови на порядок привабливіші, ніж у нині діючих телекомів.

Чому Google представляється ідеальним провайдером?

1. Мережевий нейтралітет. Google завжди послідовно виступав за дотримання принципів мережевого нейтралітету для провайдерів фіксованого зв‘язку. Більше того, компанія була головним апологетом цих принципів, тому абсолютно не можна уявити, що Google раптом почне обмежувати трафік конкурентів свого відеосервісу Youtube. Уже зараз в пакеті Fiber TV йде відеосервіс Netflix, який теоретично можна вважати конкурентом Youtube.

2. Жодних обмежень по трафіку. Так звані «необмежені» тарифи у інших провайдерів майже завжди мають максимальний ліміт, наприклад, 500 ГБ в місяць, після чого абоненту можуть знизити швидкість або зовсім відключити від мережі. В Google Fiber немає нічого подібного і компанія категорично не сприймає таких обмежень.

3. Мережеві сервіси. Зараз кожен абонент безкоштовно отримує хмарне сховище Google Drive на 1 терабайт. Швидше за все, в майбутньому з’являться й інші «ласощі» для користувачів.

4. Планшет Nexus 7 як пульт для телевізора. «Безкоштовні» аксесуари Google — це приємний бонус для абонентів Fiber. Поки що планшет виконує роль пульта дистанційного керування, але напевно під Android будуть розроблені нові системні утиліти, які ідеально впишуться в інтегровану програмно-апаратну інфраструктуру Google.

Компанія Google зробила вражаючу роботу з оптимізації витрат на розгортання мережі, причому змогла домогтися економії на кожному етапі: починаючи від проведення кабелю в місті по лініях електропередач, і закінчуючи підключенням пристрою в квартирі користувача (QR-коди з автоматичною реєстрацією в Google Play).

Додаткова економія досягається за рахунок розробки власного обладнання (маршрутизатори, цифрові ТВ-приставки), а також завдяки масовому підключенню кварталів, що мінімізує кількість виїздів фахівців. Щоб забезпечити масове підключення, придумана вірусна кампанія — змагання між районами з агітацією сусідів. Який район покаже найбільшу кількість попередніх реєстрацій, той і буде підключений в першу чергу, відразу після 9 вересня. По-друге, для масовості введений «безкоштовний тарифний план» 5 Мбіт/с без абонентської плати, але з оплатою вартості підключення $ 300, яка цілком окупає витрати Google на підключення абонента, але при цьому мінімізує кількість виїздів фахівців в цей район в майбутньому.

Надаючи такі тарифи на 1 Гбіт/с і при цьому працюючи з прибутком, Google подає конкретний сигнал існуючим американським ISP, таким як Comcast і AT&T. Хоча Fiber доступний тільки в одному місті, але користувачі по всій країні можуть задатися питанням: а чому це Google надає швидкість в 100 разів більше, ніж мій Comcast, за тією ж ціною? Чому в Comcast той же гігабіт коштує в 60-70 разів дорожче? Ситуація схожа на ту, коли вийшов безкоштовний Gmail з ящиком на 1 гігабайт, в той час як всі інші давали лише 5-10 мегабайт і клятвено запевняли, що збільшити розмір ящика немає ніякої технічної можливості. Після появи Gmail технічна можливість у всіх відразу знайшлася.

Поява Google Fiber може призвести до революційної трансформації галузі ISP, яка практично застигла у своєму розвитку.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Google простежить за тим, що ми купуємо в торгових центрах

25 травня 2017, 09:53

Останні новини за сьогодні: