Новини / Технології / Компанія Solar Sailor сумістила вітрило з сонячними батареями
15 листопада 2007, 08:29
Розмір шрифта: А А А

Компанія Solar Sailor сумістила вітрило з сонячними батареями

Компанія Solar Sailor сумістила вітрило з сонячними батареями, Solar Sailor, Австралія, сонячна батарея, вітрило, Роберт Дейн
Компанія Solar Sailor сумістила вітрило з сонячними батареями

Австралійська компанія Solar Sailor запропонувала технологію виготовлення панелей для сонячних батарей великого розміру, які також можуть виконувати роль жорсткого вітрила для морських судів. Таким чином, оснащений подібними панелями, зможе не тільки плисти за рахунок енергії вітру, але і отримувати електрику екологічно безпечним шляхом. Втім, в плані подібного судна, представленому інженерами Solar Sailor, про всяк випадок передбачений ще і дизельний двигун.

До речі, невеликий туристичний катер, обладнаний вітрилами з сонячними панелями, з недавніх пір курсує по затоці в Сіднеї. За словами глави Solar Sailor Роберта Дейна, катер здійснює до трьох рейсів в день і витрачає лише одну десяту паливного запасу. Харчуючись від сонячних батарей і використовуючи енергію вітру, судно здатне розвивати швидкість від восьми до десяти вузлів.

Компанія Hornblower Yachts, розташована в Сан-Франциско, в даний час намагається отримати у адміністрації Берегової охорони дозвіл на використання корабля, обладнаного вітрилом від Star Sailor. Якщо переговори увінчаються успіхом, подібний корабель почне курсувати в затоці Сан-Франциско вже в 2009 році, повідомляє News.com. Вартість подібного судна складе близько 8,5 мільйонів доларів, 1,5 мільйона від цієї суми коштуватимуть вітрила Star Sailor, які будуть розміщені на щоглі завдовжки 15 метрів.

Тим часом, Star Sailor вже уклала контракт на постачання високотехнологічних вітрил для судна на 150 пасажирів до Шанхаю і, можливо, скоро оснастить вітрилами чотири кораблі на сотню місць в Гонконзі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: