Новини / Технології / Крок на шляху до 5G: японці здійснили передачу даних по мережі зі швидкістю 10 Гбіт/с
2 березня 2013, 11:50
Розмір шрифта: А А А

Крок на шляху до 5G: японці здійснили передачу даних по мережі зі швидкістю 10 Гбіт/с

Крок на шляху до 5G: японці здійснили передачу даних по мережі зі швидкістю 10 Гбіт/с, NTT DoCoMo, стільниковий зв'язок, передача даних, 5G, Японія
Крок на шляху до 5G: японці здійснили передачу даних по мережі зі швидкістю 10 Гбіт/с

NTT DoCoMo, провідний мобільний оператор у Японії, і Токійський технологічний інститут здійснили успішний експеримент бездротової передачі даних на швидкості 10 Гбіт/с.

Експеримент був проведений у місті Ishigaki, префектури Окінава, Японія. Передача пакетів була здійснена в напрямку з абонентської системи на базову станцію. Успішний експеримент став черговим кроком на шляху до мереж п'ятого покоління (5G), вважають експерти.

Для проведення тесту інженери використали смугу 400 МГц на діапазоні частот 11 ГГц. Передача здійснювалася з автомобіля, що рухається зі швидкістю близько 9 км/год. Зазначена швидкість була досягнута за допомогою технології Multiple Input Multiple Output (MIMO), яка розбила дані на кілька потоків. Для передачі даних одночасно використовувалися 8 антен, а для прийому — 16 антен.

Технології, на основі яких була побудована експериментальна система, можуть також бути використані для передачі даних у напрямку від базової станції до абонентської системи, також на швидкості 10 Гбіт/с, підкреслили у прес-службі NTT DoCoMo.

Досягнута NTT DoCoMo швидкість 10 Гбіт/с у 100 разів перевищила швидкість 100 Мбіт/с — максимальну швидкість, яку оператор пропонує своїм абонентам в даний час, додали в компанії.

Однак перед комерційним впровадженням нових стандартів інженерам доведеться вирішити як мінімум одну проблему. Справа в тому, що використання частот, які перевищують 5 ГГц, скорочує дистанцію, яку хвилі здатні проходити, що найбільш актуально в умовах щільної забудови. Тому в сучасних мережах використовуються менші частоти, пояснили в компанії.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Японія офіційно визнала біткоіни платіжним засобом

7 квітня 2017, 12:11

Туристи зможуть орендувати роботів-гідів у Японії

26 березня 2017, 13:20

Друзів для фотосесій можна орендувати

15 березня 2017, 17:00

Останні новини за сьогодні: