Новини / Технології / Чому iPhone швидко розряджається на холоді і що з цим робити?
15 лютого 2017, 09:38
Розмір шрифта: А А А

Чому iPhone швидко розряджається на холоді і що з цим робити?

Чому iPhone швидко розряджається на холоді і що з цим робити?, iPhone, акумулятор, зарядний пристрій, мороз
Чому iPhone швидко розряджається на холоді і що з цим робити?

Вибухи – не єдина проблема акумуляторів в смартфонах. У країнах, де зима проходить при температурі нижче 0 ° C, гаджет на холоді може розрядитися в будь-який момент. У виданні Hi-Tech Mail вирішили з’ясувати, чому це відбувається.

Акумулятор – слабке місце сучасних мобільних пристроїв. Вони швидко розряджаються, нагріваються при швидкій зарядці, досвід Samsung Galaxy Note 7 показує, що телефони можуть навіть вибухати через батареї. Але росіян зараз турбує інша проблема – iPhone та інші смартфони мають властивість швидко розряджатися на холоді.

Чому телефони мерзнуть
Технологія виробництва джерел енергії змінюється набагато повільніше інших галузей. У 1991 році відкликали перші мобільні телефони з акумулятором з літієвим анодом, які вибухали під час розмови. Тоді виробники перейшли на джерела енергії з електролітом з літію для підвищення безпеки.

Під час зарядки іони літію впроваджуються в кристалічну решітку вуглецевого матеріалу, найчастіше це графіт, катода (негативного електрода) і назад переміщається до анода (позитивного електрода) при розрядці. Холод може порушити цей процес.

Низька температура уповільнює всі процеси: м’ясо в морозилці збережеться краще, ніж в холодильнику – бактерії менш активні. Так само з акумулятором, тільки замість мікроорганізмів в ньому «працюють» іони літію.

Чим дешевше, тим краще
Алюміній має високу теплопровідність (в середньому 220 Вт / (м · K)) – це одночасно плюс і мінус для смартфона. Гаджет краще відводить тепло від акумулятора і процесора, але швидше «промерзає». Товщина пристрою теж грає роль – акумулятор в тонкому смартфоні швидше почне нестабільно працювати.

iPhone – наочний приклад цього. Велика частина корпусу смартфонів Apple зроблена з алюмінію, а товщина iPhone 6 / 6s / 7 – 7,1 мм. Дослідження показало, що температура -15 ° C протипоказана iPhone 6. Виробник це знає і чесно попереджає, що діапазон температур навколишнього середовища для роботи з iOS-пристроями – від 0 до 35 ° C.

Скло проводить тепло гірше металів – всього 1,15 Вт / (м · K), але цього достатньо, щоб телефон швидко «замерзав» на холоді. Samsung Galaxy S7 покритий склом з двох сторін, але бічна рамка зроблена з алюмінію. Виробник встановив для нього точно такі ж рекомендації щодо умов експлуатації – від 0 до 35 ° C.

За «виживання» на холоді лідирує пластик – його теплопровідність коливається в районі 0,15-0,20 Вт / (м · K), в залежності від типу. «Дідок» Samsung Galaxy SII відключається тільки при температурі -35 ° C, а «звонилка» Nokia C1-01 при -40 ° C!

Виробники сучасних смартфонів не рекомендують використовувати їх при мінусових температурах (нижче нуля). Почасти це вина матеріалів – алюмінію і скла. У бюджетних телефонах корпус виробляється з простого ПВХ або полікарбонату – різновиди пластика. Тому в умовах російської зими діє правило – чим дешевше, тим краще.

Склад акумулятора має значення
Артем Анісімов, фахівець сервісного центру Re-Mobile, зазначив, що літій-містять акумулятори в принципі не люблять заморожування, тому довго користуватися ними на морозі небажано. Однак є різниця між літій-іонними і літій-полімерними варіантами.

«У літій-полімеру чутливість до морозів, звичайно, нижче. Діапазон робочих температур у них – приблизно від -20 до 35 градусів Цельсія. У літій-іонних же акумуляторів можуть початися проблеми вже при температурі нижче нуля. Все тому, що хімія літій-іонних акумуляторів більш чутлива до температури заряджання. І там температурний діапазон вже інший: приблизно від 2 до 25 градусів. Однак, незважаючи на це, літій-полімерні акумулятори поширені менше. Вони дорожчі», – говорить Анісімов.

Отже, смартфон з літій-полімерним акумулятором краще переносить холод.

Вирішити проблему легко – зігрійте смартфон:
Одягніть чохол, тоді холод буде повільніше проникати в акумулятор;
Тримайте телефон у внутрішній кишені, ближче до тіла;
Не тримайте гаджет на холоді довше 10 хвилин;
Зігрівайте смартфон поступово – від різкого перепаду температур в корпусі може утворитися конденсат;
Не заряджайте смартфон на сильному холоді – так можна нашкодити пристрою.
Якщо не вдалося зберегти акумулятор від холоду і ваш iPhone відключився, то потримаєте його в теплі: кишені куртки, в сумці, в машині і т. Д. Вже через хвилин 5 гаджет «оживе». Також для умов російської зими варто врахувати, що чим більший об’єм акумулятора в смартфоні, тим повільніше він буде «мерзнути».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Apple випустить тільки два нових iPhone замість трьох?

28 квітня 2017, 10:51

Як поставити iPhone на зарядку без вібрації і звуку

26 квітня 2017, 09:37

Виявлена комбінація клавіш, що «вбиває» iPhone

26 квітня 2017, 09:21

Названо найбільш поширені поломки в iPhone

28 березня 2017, 11:24

Останні новини за сьогодні: