Новини / Технології / Влада Таджикистану розповіла, чому закрили Facebook
27 листопада 2012, 11:35
Розмір шрифта: А А А

Влада Таджикистану розповіла, чому закрили Facebook

Влада Таджикистану розповіла, чому закрили Facebook, Facebook, соціальні мережі, Таджикистан
Влада Таджикистану розповіла, чому закрили Facebook

Служба зв‘язку Таджикистану заблокувала доступ до соцмережі Facebook через «наклеп» на керівників республіки.

«Там ідуть образи керівників держави, це пишуть якісь незрозумілі люди, — заявив глава відомства Бега Зухуров. — Вони, мабуть, за це отримують гарні гроші».

За словами Бега Зухурова, за дотриманням законодавства у Facebook стежить спеціальна «група спостерігачів-добровольців». «До мене не раз зверталися представники громадськості, було багато дзвінків і від обурених жителів Таджикистану, які просили закрити цей Facebook як розсадник наклепу», — заявив чиновник.

Нагадаємо, що всі шість інтернет-провайдерів Таджикистану і стільки ж операторів мобільного зв’язку в понеділок увечері заблокували своїм абонентам доступ до соціальної мережі Facebook — після одержання письмового розпорядження керівника урядової Служби зв‘язку Бега Зухурова.

Минулої неділі після отримання SMS-повідомлення від Служби зв’язку Facebook блокували три інтернет-провайдера і три оператори мобільного зв‘язку.

Це друга спроба таджицьких влади блокування доступу користувачів інтернету до цієї популярної мережі. Перша спроба була зроблена 3 березня цього року, але вже 9 березня, перед зустріччю президента Рахмона з журналістами, доступ до Facebook був відкритий.

«У чому причина блокування, для мене незрозуміло», — заявив заступник директора Центру стратегічних досліджень при президенті Таджикистану Сайфулла Сафаров, на думку якого, «не треба закривати жодні сайти, тим більше міжнародного характеру». Він зазначив, що тим самим насамперед порушено конституційне право громадян на отримання інформації. «Доступ до мережі можна обмежувати лише при виникненні в Таджикистані надзвичайних ситуацій в рамках інформаційної безпеки», — сказав Сафаров.

Facebook — найбільша соціальна мережа в світі, заснована в 2004 році, аудиторія перевищує мільярд осіб.

За даними Socialbakers, за квітень — початок листопада кількість користувачів мережі в Таджикистані збільшилася на 25,62%, перевищивши 41 000 людей. Свої сторінки в Facebook є у прес-служби президента, міністра закордонних справ, спікера верхньої палати парламенту, мера Душанбе, ряду чиновників апарату президента, міністерств і відомств.

У серпні Служба зв’язку Таджикистану повідомила про створення групи спостерігачів для моніторингу публікацій в інтернеті, що стосуються країни. У групу на добровільній основі увійшли студенти, пенсіонери, вчителі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Блокування російських соцмереж привела до різкого зростання Facebook в Україні

23 травня 2017, 08:44

Творці нової української соцмережі: Головне на старті — це довіра людей

23 травня 2017, 07:54

Гроші є. Гройсман хоче підвищити соцстандарти в Україні на 2 місяці раніше

17 травня 2017, 16:53

Останні новини за сьогодні: