Новини / Технології / Учені пояснили природу полярного сяйва
26 квітня 2009, 08:30
Розмір шрифта: А А А

Учені пояснили природу полярного сяйва

Учені пояснили природу полярного сяйва, NASA, THEMIS НАСА, Європейський геофизичний союз, північне сяйво
Учені пояснили природу полярного сяйва

Космос пронизаний гігантськими плазмовими торнадо, які живлять полярні сяйва, з‘ясували дослідники НАСА.

Дослідники, що працюють з п’ятьма космічними апаратами місії THEMIS НАСА, повідомили про своє відкриття на зустрічі Європейського геофізичного союзу у Відні.

З'ясувалося, що на темній стороні Землі сонячний вітер витягає магнітне поле, утворюючи область, відому як магнітний шлейф. Магнітний шлейф — як гумова стрічка, якщо він розтягується дуже далеко, зрештою «відщіпає» і вивільняє енергію, пояснює член дослідницької групи Андреас Кейлінг з Каліфорнійського університету в Берклі.

Раптове вивільнення енергії створює пару протидіючих спіральних вихорів, які THEMIS визначив, змірявши швидкість і напрям сонячного вітру в магнітному шлейфі. Кожен з них 70 тисяч кілометрів в довжину, і достатньо широкий, щоб обкутати Землю.

Один вихор в парі посилає частинки в спіральному русі по лініях магнітного поля Землі, які в результаті стикаються з молекулами іоносфери на висоті 400 км. над поверхнею. Енергія, вивільнена в результаті зіткнень, створює полярні сяйва, як газ в неоновому світлі.

Заряджені частинки повертаються через інший вихор, завершуючи електричний ланцюг. Вихори проводять до 100 тисяч ампер електричного струму всередину і із земної іоносфери приблизно кожні три години.

Магнітометри в Північній Америці підтвердили, що полярні сяйва відбулися приблизно через хвилину після того, як THEMIS зафіксував формування вихорів в магнітному шлейфі. Крім того, полярні сяйва рухалися у напрямку до полюсів парами, відображаючи парні вихори в космосі.

Учені можуть застосувати це відкриття для розуміння механізмів космічної погоди, але воно не допоможе нам уникнути катастрофічних подій, які може викликати така погода, оскільки з моменту формування торнадо до розповсюдження його в іоносферу проходить приблизно хвилина. Попередження повинне бути зроблене до цього моменту.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: