Новини / Технології / Розроблено прозорі сонячні батареї для вікон
1 серпня 2013, 17:22
Розмір шрифта: А А А

Розроблено прозорі сонячні батареї для вікон

Розроблено прозорі сонячні батареї для вікон, Лос-Анджелес, сонячні батареї, вікна
Розроблено прозорі сонячні батареї для вікон

Інженери з Каліфорнійського університету у Лос-Анджелесі розробили фотоелементи, які поглинають світло переважно в інфрачервоному діапазоні і тому володіють достатньою прозорістю для застосування у вікнах і екранах електронних пристроїв. Опис розробки опубліковано в журналі Energy & Environmental Science, а коротко про неї можна прочитати на сайті університету.

Пристрій створено на базі двох тонких полімерних органічних фотоелементів, розділених спеціальним проміжним шаром. Саме він, за словами дослідників, не дозволяє допустити втрат заряду під час роботи і підвищує його ефективність. Окрім того, проміжний шар дозволяє контролювати забарвлення світла, яке проходить крізь пристрій.

Квантовий вихід нових сонячних батарей не надто великий — вони перетворять тільки близько 7% поглиненої енергії на електрику. Рекордна на сьогоднішній день ефективність фотоелементів становить 44,4%.

Раніше інженери вже намагалися розширювати чутливість сонячних батарей за рахунок інфрачервоного випромінювання, проте тоді це досягалося за допомогою використання вуглецевих нанотрубок.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: