Новини / Технології / Фізики розширили таблицю Менделєєва до 122-го елементу
28 травня 2008, 08:49
Розмір шрифта: А А А

Фізики розширили таблицю Менделєєва до 122-го елементу

Фізики розширили таблицю Менделєєва до 122-го елементу, Амнон Марінов, таблиця Менделєєва, важкий елемент, напіврозпад
Фізики розширили таблицю Менделєєва до 122-го елементу

Група учених під керівництвом Амнона Марінова з Єрусалимського університету стверджує, що їм вдалося зафіксувати сліди надважкого елементу з атомним номером 122 в природному зразку торія. Проте інші фізики виражають серйозні сумніви в достовірності отриманих ними результатів.

Найважчий елемент, який був штучно синтезований до теперішнього часу, має атомний номер 118 і отримав умовну назву унуноктій (від латинської назви цифр номера), а найважчий природний елемент — уран — має атомний номер 92.

 

Елементи важче за уран вдавалося отримати в ядерних реакторах, найважчий з них — фермій з номером 100. Все більш важкі ядра були отримані на прискорювачах заряджених частинок, в яких стикаються розігнані до високих швидкостей ядра і частинки. В результаті зіткнень утворюються ядра надважких елементів, які існують дуже короткий час, а потім знов розпадаються. Завдяки слідам цього розпаду і визначають, що синтез важкого ядра вдався.

Тому повідомлення, що 122-й елемент був виявлений в природному зразку, може стати сенсацією для фізиків.

За оцінкою дослідників, період напіврозпаду цього елементу складає сотні мільйонів років.

У 1950-1970-і роки фізика високих енергій, і, зокрема, синтез нових елементів, був майже настільки ж важливою сферою державного престижу, як і дослідження космосу. Фізики СРСР і США змагалися, кому першому вдасться синтезувати новий елемент.

Синтез нових, все більш важких ядер вимагав нових, могутніших, прискорювачів. Найважчий елемент з номером 118 був синтезований в 2002-2005 роках в російському Об'єднаному інституті ядерних досліджень в співпраці з Ліверморськой національною лабораторією (США).

Фізики вважають, що, починаючи з певної маси, надважкі ядра можуть бути стабільними. Була сформульована теорія Острови стабільності, які повинні існувати навколо елементів з номерами 108 і 114. Не виключено, що саме ці надважкі ядра можуть існувати в природі.

Учені, які займаються синтезом ядер надважких елементів, сумніваються в достовірності результатів роботи групи Марінова.

Володимир Утенков, керівник однієї з груп Лабораторії ядерних реакцій імені Флерова в підмосковній Дубне, де був отриманий найважчий на сьогоднішній день елемент з номером 118, виражає серйозні сумніви в тому, що групі Марінова дійсно вдалося зафіксувати сліди 122-го елементу.

Все це виглядає досить сумнівно, — сказав він.

Разом з тим, Каченят розповів, що пошуки надважких елементів в природі ведуться, проте вони направлені на пошук значно більш легені елеме

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Фосфорні чіпи — можливе майбутнє електроніки

24 квітня 2017, 10:36

Продажі чіпів у світі в наступному році зростуть на 9% до $333 млрд — WSTS

13 грудня 2014, 09:16

Останні новини за сьогодні: