Новини / Технології / На три букви. Розбираємося в абревіатурах сучасних двигунів
26 листопада 2010, 09:00
Розмір шрифта: А А А

На три букви. Розбираємося в абревіатурах сучасних двигунів

На три букви. Розбираємося в абревіатурах сучасних двигунів, дизель, абревіатура, toyota, Тойота, Mitsubishi, Мітсубісі, Renault, Рено, автовиробник, двигун, Fiat, Фіат, Volkswagen, Фольксваген, Audi, Ауді, Ford, Форд
На три букви. Розбираємося в абревіатурах сучасних двигунів


D — вже не тільки дизель


Перші загадкові абревіатури в позначенні двигунів з‘явилися в середині 90-х років, завдяки впровадженню нової технології — безпосереднього вприскування палива. Система дозволяла подавати бензин прямо (безпосередньо) в циліндри, а не у впускний колектор. Нова технологія помітно поліпшила економічність і екологічність двигунів, але для ефективної роботи вимагала тільки високоякісного палива.

дизель

Першою компанією, оснастившою свої серійні автомобілі безпосереднім уприскуванням, стала Mitsubishi. Нові двигуни отримали позначення GDI (Gasoline Direct Injection), в перекладі — «пряме впорскування бензину».

Загадкова абревіатура, спочатку, багатьма сприймалася як позначення дизельного двигуна (через букви D). Але остаточно всіх заплутала Toyota, назвавши «своє прямє впорскування» просто — D4. У підсумку в позначення дизельних версій японським компаніям довелося додавати ще одну літеру D (D4-D і DI-D).

Toyota назвала  «своє пряме впорскування»  просто - D4

Незабаром в погоню за японцями кинулися і європейці. Першою зорієнтувалася компанія Renault, запропонувавши свою технологію прямого упорскування IDE (Injection Direct Essence). Але на український ринок моделі з двигуном IDE французи вирішили не поставляти.

На початку XXI століття майже всі відомі автовиробники освоїли нову технологію, але далеко не всі ризикнули поставляти високотехнологічні агрегати на наш ринок. Тому ми приділимо увагу двигунам, офіційно доступним на українському ринку.

В Італії пряме впорскування з’явивлось в двигунах концерну Fiat. Першими нову абревіатуру JTS (Jet Thrust Stoichiometric) приміряли моделі Alfa Romeo.

Концерн Volkswagen представив власний варіант безпосереднього вприскування — FSI (Fuel Stratified Injection), перекладається як «пошарове впорскування палива». У підсумку, всі компанії що входять до концерну VAG, обзавелися моделями з новими літерами на багажнику.

З часом концерну Volkswagen двигуни з «звичайним» прямим впорскуванням здалися недостатньо динамічними, тому в 2004 році двигун FSI вирішили «подружити» з турбонаддувом. Новий двигун нарекли TFSI (Turbo Fuel Stratified Injection).

Двигун Volkswagen TFSI

Пізніше було прийнято рішення закріпити нове чотирибуквене позначення TFSI тільки за маркою Audi. Решта компаній концерну отримали в розпорядження більш коротку абревіатуру — TSI.

Інші європейські виробники вирішили не відставати від Volkswagen Group, випустивши власні турбо-варіанти двигунів з прямим впорскуванням. Французький концерн PSA (Peugeot/Citroen), скооперувавшись з BMW, додав наддування до своїх HPi (High Precision Injection) двигунів, назвавши їх THP. Mercedes-Benz відповів «зарядженим» двигуном CGI (Charged Gasoline Injection).

Одним з останніх порадував своїх європейських шанувальників концерн Ford, представивши нову лінійку турбодвигунів EcoBoost, судячи з цієї назви, компанія не захотіла переставляти букви в черговій абревіатурі або ж всі короткі позначення вже розібрали конкуренти.


Від зміни місць доданків сума не змінюється


Одночасно з бензиновими двигунами, безпосереднє уприскування добралось і до дизельних двигунів. Технологія отримала назву Common Rail (загальна магістраль).

Першими компаніями, оснастили свої дизельні легкові автомобілі новою системою, стали Fiat і Mercedes-Benz. Італійці позначили свої моделі абревіатурою JTD (Jet Turbo Diesel), а німці CDI (Common Direct Injection).

З часом всі виробники перейшли на використання нової технології в дизельних двигунах. Природно, багато компаній вирішили назвати «свій» Common Rail по-особливому, щоб хоч у чомусь перевершити конкурентів. У результаті з‘явилося безліч абревіатур, які відрізняються лише порядком розташування літер C, R, T і D.

CRDi KIA

Наприклад: CRDi (Hyundai/KIA), TDCi (Ford) або CDTi (Opel). Зоригінальничати вирішили тільки французи з концерну PSA назвавши свій дизель HDi (High-Pressure Direct Injection).

Здавалося б, що прості старі позначення D і TD повинні піти в минуле, але не всі компанії вирішили від них відмовитися. BMW не соромиться називати свої дизельні версії скромною літерою d (525d, 730d і т.д). Не став перекручувати зрозумілі дизельні позначення і концерн Volkswagen, залишивши майже стандартну абревіатуру TDI (Turbocharged Direct Injection).

Volkswagen залишив майже стандартну абревіатуру TDI

До речі, можна відзначити той факт, що виробники, що випускають по-справжньому високотехнологічні дизельні двигуни, не прагнуть ліпити на багажники нові довгі назви для залучення додаткового інтересу необізнаної публіки.


Нові технології — нові літери

Крім позначення типу уприскування, на автомобілях багатьох компаній можуть бути присутні абревіатури фірмових систем зміни фаз газорозподілу в двигуні (VTEC, VVTi і т.п.). Екологічність (економічність) все частіше підкреслюється красивими назвами, які починаються зі слова Blue (BlueMotion, BlueEFFICIENCY і т.д.). З’являється все більше гібридних моделей, з літерою H на багажнику.

З кожним роком автомобільні інженери упроваджують все нові і нові технології, а маркетологи намагаються придумати їм (технологіям) найбільш оригінальну назву. Добре продається вже не зобов'язаний бути надійним і якісним, ринок вимагає нововведень і «високих технологій». Тому поява ще більшої кількості різноманітних позначень лише питання часу.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Випуск відомого радянського авто хочуть відновити

4 червня 2017, 19:45

Євросоюз змінює правила продажу автомобілів

31 травня 2017, 16:46

Останні новини за сьогодні: