Новини / Технології / Українські інженери розробили інноваційний котел, який обігріває та заробляє гроші (відео)
17 травня 2016, 10:57
Розмір шрифта: А А А

Українські інженери розробили інноваційний котел, який обігріває та заробляє гроші (відео)

Українські інженери розробили інноваційний котел, який обігріває та заробляє гроші (відео), котел, розробка, біткоїн, чіп
Українські інженери розробили інноваційний котел, який обігріває та заробляє гроші (відео)

Команда українських інженерів розробила унікальний котел “Розумне тепло”. Всередині котла знаходяться чіпи, які постійно вирішують математичні задачі і при цьому виділяють велику кількість тепла.

Чіпи, встановлені у котлі, є серверами децентралізованої мережі. Цю мережу використовують люди з усього світу для передачі один одному важливої інформації в зашифрованому вигляді. Щоб ця інформація не потрапила в руки хакерів або бізнес-конкурентів, вона повинна бути добре зашифрована і передаватися тільки в рамках децентралізованих мереж, що володіють достатньою потужністю, щоб протистояти атакам хакерів. Наприклад, відомий месенджер Telegram працює на подібних принципах.

Обчислення допомагають підтримувати мережу в роботі, тому її користувачі платять невеликі комісії всім, хто приєднався до підтримки (іншими словами – майнінг). Зазвичай ентузіасти нових технологій просто встановлюють ці чіпи для обчислень у себе вдома. Команда “Розумне тепло” спробувала використовувати тепло, яке виділяється при обчисленнях, для обігріву житла. Тому котел не тільки обігріває будинок, але і “сам заробляє гроші”. По факту це не зовсім нагрівач. Але його зробили ще і нагрівачем. Від котла просто проводяться труби до батарей, тепловентиляторів чи для гарячого водопостачання.

“Сума винагороди залежатиме від емісії біткойнів, потужності мережі та вартості біткойнів на ринку. Навіть за песимістичними прогнозами котел потужністю 28 терахеш зароблятиме чистими (після відрахування вартості ел.енергії) близько 200 у.о. в місяць.” – повідомив керівник проекту Олесь Слободенюк.

Фахівці компанії підключають котел до системи опалення, після чого він стає частиною мережі таких же котлів та інших комп’ютерів по всьому світі. За вашу частку обчислень вам будуть приходити гроші на онлайн гаманець, з якого їх можна вивести на банківську карточку.

Основні параметри системи:

 — Теплова потужність: 3 кВт (обігрів до 30 кв.м)
 — Потужність, яка споживається: 3,3 кВт
 — ККД: 95%
 — Температура води на вході: до 30 С
 — Температура води на виході: 70 С

Вартість котлів коливається від $2000 (потужність – 4 терахеш) до $6400 (потужність – 28 терахеш). Чим потужніша модель котла, тим більша винагорода за обчислення. Продукт виходить у серію цього року у вересні.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні відкрили перший биткоїн-банкомат

3 травня 2017, 14:15

Японія офіційно визнала біткоіни платіжним засобом

7 квітня 2017, 12:11

«Звукова революція»: українці створили кращий плеєр, ніж iTunes (відео)

27 лютого 2017, 10:59

Останні новини за сьогодні: