Новини / Технології / Створена шина для квантового комп’ютера
29 вересня 2007, 09:38
Розмір шрифта: А А А

Створена шина для квантового комп’ютера

Створена шина для квантового комп’ютера, квантовий комп'ютер, кубіт, фотон, комп'ютерна шина
Створена шина для квантового комп’ютера

Учені розробили метод обміну інформацією між віддаленими один від одного квантовими бітами, фактично створивши тим самим шину для квантового комп’ютера, повідомляє Йельський університет .

Квантові одиниці інформації (кубіти), на відміну від звичайних бітів, здатні одночасно приймати два значення: і 0, і 1. Передбачається (і частково підтверджується експериментами), що ці і інші унікальні властивості кубітів дозволять квантовим комп’ютерам значно перевершити по потужності всі обчислювальні машини, що існують нині.

До цих пір не було розроблено ефективних методів, які дозволяли б двом кубітам обмінюватися інформацією, якщо тільки вони не знаходяться в безпосередньому сусідстві. Таким чином, кубіти могли зберігати інформацію, але не могли передавати її, тим часом, можливість передавати інформацію на певну відстань — необхідна умова для створення тих, що мають практичну цінність квантових комп'ютерів і мереж.

Група дослідників зЙельського університету під керівництвом Роберта Шелькопфа (Rober Schoelkopf) вже декілька років займається створенням пристроїв, які виконували б в квантових комп’ютерах ту ж роль, яку мікросхеми виконують в звичайних.

На «мікросхемі», охолодженій до декількох тисячних градусів вище за абсолютний нуль, знаходиться декілька носіїв кубітів — квантових крапок (також званих штучними атомами), маленьких фрагментів надпровідника. Групі Шелькопфа вдалося передати інформацію від одного кубіта іншому, несусідньому.

Якщо «стаціонарним» носієм кубіта є квантова крапка, то «рухомим» носієм може виступати фотон. Квантова крапка може випускати фотони, фізичні властивості яких зберігають ту ж інформацію, що і властивості квантової крапки.

Йельській групі довелося вирішити два складні технічні завдання: примусити кубіт випускати «за замовленням» рівного один фотон (для порівняння: мобільний телефон випускає близько 1023 фотонів в секунду) і навчити другий кубіт приймати цей фотон, відповідним чином змінюючи свій стан. Способи рішення завдань описані в двох статтях, опублікованих в Nature відповідно 20 і 27 вересня.

Незалежно від Йельськрї групи, але одночасно з нею проблему квантової передачі інформації вирішили учені з Національного інституту стандартів і технологій (НІСТ) США, що використали дещо інші методи і що також опублікували свою статтю у випуску Nature від 27 вересня.

Обом групам фактично вдалося створити пристрій для передачі інформації усередині квантового комп’ютера — те, що в звичайних комп’ютерах називається шиною.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Створено компактний квантовий комп'ютер

4 серпня 2016, 16:16

Створений квантовий комп'ютер, який зламає будь-яку систему

4 березня 2016, 17:21

Вчені створили квантовий комп'ютер

18 листопада 2009, 09:10

Створена ефективна квантово-криптографічна технологія

6 травня 2009, 08:43

Останні новини за сьогодні: