Новини / Технології / Cладна сонячна енергія
13 лютого 2008, 09:34
Розмір шрифта: А А А

Cладна сонячна енергія

Cладна сонячна енергія, сонячна енергія, Steven Novack, нанотехнології, фотон, матеріал
Cладна сонячна енергія

Найдорожчі, ретельно виготовлені і складні панелі сонячних елементів працюють з ефективністю близько 40%. Це означає, лише 40% частинок, які потрапляють на поверхню панелі перетворюються в електрику. Учені вважають, що лише кремнієві панелі можуть працювати з такою ефективністю, і намагаються знайти спосіб зробити їх дешевше, а не підвищити їх продуктивність.

Але вчений Стівен Новак (Steven Novack) з Національної Лабораторії айдахо розробив недорогі, доладні панелі сонячних батарей, продуктивність яких може досягати 80%. Головне тут – нанотехнологія. На поверхню матеріалу наноситься мініатюрні нано-антенни, які уловлюють інфрачервоне випромінювання, що виділяється сонцем в надлишку і яке доступне навіть в нічний час.

 

Телевізійні антени поглинають енергію великих довжин хвиль, тому щоб поглинати енергію надмаленьких довжин хвиль (фотонів) необхідно було створити надмаленькі антени. Такий матеріал досить просто створити, а учені впевнені, що технологія зможе швидко перебратися з лабораторії на масштабне виробництво.

Але тут не все так просто. В даний момент немає можливості утримати енергію, що виробляється. Таким чином, електрони виливаються з нано-антенн під впливом сонця, але немає способу утримання цих електронів.

Але кращі уми в Айдахо вже трудяться над цією проблемою. Встановивши крихітний конденсатор або випрямляч в центрі кожної антени, учені зможуть добитися передачі всій отримуваній енергії без істотного підвищення вартості батарей і пониження їх продуктивності.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: