Новини / Технології / Створено пристрій для керування протезом, який вводять у мозок через вени
15 лютого 2016, 10:17
Розмір шрифта: А А А

Створено пристрій для керування протезом, який вводять у мозок через вени

Створено пристрій для керування протезом, який вводять у мозок через вени, пристрій, керування протезом, мозок, нейрони
Створено пристрій для керування протезом, який вводять у мозок через вени

Вчені Університету Мельбурна створили пристрій «стентрод» (stentrode), здатний при введенні в мозок людини зчитувати сигнали нервових клітин — нейронів.

Розробка новинки ведеться в рамках програми Reliable Neural-Interface Technology, фінансованої DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency, агентство передових оборонних дослідницьких проектів міністерства оборони США). Пристрій має мініатюрні розміри, що дозволяє імплантувати його через кровоносні судини. Це значно безпечніше, ніж імплантація з допомогою хірургічної операції.

Вчені перевірили правильність концепції за допомогою експериментів на вівцях. Дослідження показали, що «стентрод» забезпечує високу точність вимірювань» активності клітин головного мозку. Зокрема, в експериментах з вівцями дослідники займалися вимірюванням сигналів частини мозку, що відповідає за довільні рухи.

Стенти, крім інших функцій, є медичним інструментом для очищення кровоносних судин. Дослідники в даному випадку використовували доступну технологію стентування і перетворили стент на щось нове, додавши масив електродів у корпусі з матеріалу, досить жорсткого, щоб їх утримувати, але цілком гнучкого, щоб маневрувати в кровоносній судині.

Як і звичайні стенти, «стентрод» доставляється по кровоносній судині, в даному випадку розташованій в шиї. Досягнувши місця призначення, «стентрод» розширюється, щоб зафіксувати положення, після чого починає постачати дані про нейронну активність. Цей пристрій можна буде використовувати для управління протезами кінцівок або экзоскелетом, а також, у подальшому, для дистанційного керування різними механізмами і роботами.

Науковці лабораторії Vascular Bionics Laboratory при Університеті Мельбурна розмістили один з «стентродів» у поверхневій (корковій) вені в руховій зоні кори головного мозку вівці. Пристрій виявився досить успішним, тому дослідники перейдуть до випробувань на людях з наступного року. Випробування проводитимуться в Управлінні науково-дослідних робіт ВМС США в Мельбурні.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: