Новини / Технології / Wikipedia стрімко втрачає авторів
5 січня 2013, 09:25
Розмір шрифта: А А А

Wikipedia стрімко втрачає авторів

Wikipedia стрімко втрачає авторів, Вікіпедія Україна, інтернет-енциклопедія, статті, контент
Wikipedia стрімко втрачає авторів

Інтернет-енциклопедія «Вікіпедія» почала стрімко втрачати авторів, особливо, британських, пише газета Economic Times з посиланням на дослідження. Таким чином, сайт починає втрачати здатність відповідати своїй місії — бути джерелом знань онлайн, пишуть експерти.

Дослідження, проведене на чолі з Аароном Халфакером з Університету Міннесоти, показало, що число «співробітників», або добровільних редакторів, за п'ять років з 2007 року по 2012 знизилося на 20 тисяч — з 56 тисяч до 35 тисяч чоловік.

Експерти відзначають кілька причин таких «втеч» авторів, зокрема, зростання автоматизованих програм або «ботів». Крім того, за даними дослідників, багато авторів «збентежені» структурою «Вікіпедії».

Експерти відзначають, що одна з основних причин, через які енциклопедія не може утримати нових авторів — це «обмеженість первинних якостей контролюючого механізму енциклопедії». Як наголошується в доповіді, в той час як «Вікіпедія» прагне «викорінити» менш компетентних редакторів, її правила розчаровують новачків, статті яких нерідко видаляють.

Засновник «Вікіпедії» Джиммі Вейлз заявляв, що необхідно зробити інтернет-енциклопедію більш відкритою для нових авторів, щоб «йти в ногу з величезною кількістю інформації, яку вона намагається обробити».

Автори дослідження, в свою чергу, стверджують, що «Вікіпедія» зосередилася на якості свого контенту.

«Вікіпедія» змінилася з «енциклопедії, яку може редагувати кожен» до «енциклопедії, яку може редагувати той, хто розуміє норми, пристосований до потреб суспільства … і як і раніше хоче добровільно надавати свій час і енергію», — говориться в доповіді.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В МОН хочуть створити якісний навчальний контент

18 травня 2016, 10:36

Автоматизація в контекстній рекламі. Досвід компанії «Ольшанський і партнери»

28 квітня 2016, 08:11

Останні новини за сьогодні: