Новини / Технології / Створений суперточний атомний годинник
17 лютого 2008, 09:38
Розмір шрифта: А А А

Створений суперточний атомний годинник

Створений суперточний атомний годинник, годинник, атомний годинник, NIST, Tom 0`Brian
Створений суперточний атомний годинник

Американські фізики створили настільки точний годинник, що вони не спотворюють ні секунди часу (і не будуть це робити навіть більш, ніж через 200 мільйонів років).

Швидше за все, цей винахід сподобається навіть найбільш схильним до пунктуальності людям. Цей годинник, описаний в журналі Science, навіть краще, ніж визнані до цього офіційно атомний годинник, використовуваний Національним Інститутом Відділу Американської Торгівлі Стандартів і Технологій (U.S. Commerce Department`s National Institute of Standards and Technology), які обіцяли бути точними протягом 80 мільйонів років, повідомляє Reuters.

Тепер новий атомний годинник змагається за звання найточніших в світі з іншим експериментальним годинником, створеним в тій же самій лабораторії в Об'єднаному Інституті Лабораторної Астрофізики (Joint Institute for Laboratory Astrophysics), який співробітничає з NIST і Університетом Колорадо у Валуні. В даний час атомний годинник поліпшується настільки швидко, що неможливо навіть припустити, наскільки хороші будуть наступні, — говорить Том О`брайен (Tom 0`Brian), голова підрозділу часу і частоти в NIST.

Цей дуже точний годинник є критичним для навігації у відкритому космосі, де навіть невелика помилка може привести космічну місію до ситуації «пан або пропав». Вони здійснюють 430 трильйонів цокань в секунду. Їх маятник використовує тисячі атомів стронцію, припинених в сітках лазерного світла. Це дозволяє дослідникам вимірювати рух енергії атомів усередині.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Ситуація в енергосистемі України може погіршитися вже до літа — експерт

25 квітня 2017, 17:13

Технологія безконтактних платежів з'явиться в годинниках і прикрасах

28 лютого 2017, 09:49

Українські АЕС скоротили виробництво електроенергії

2 грудня 2016, 20:32

Україна припинить платити РФ за утилізацію відходів

21 жовтня 2016, 17:38

Останні новини за сьогодні: