Новини / Технології / Британці створили надміцну броню
8 січня 2009, 09:15
Розмір шрифта: А А А

Британці створили надміцну броню

Британці створили надміцну броню, броня, температура, Super Bainite, британські учені
Британці створили надміцну броню

Учені військового відомства Великобританії оголосили про розробку надміцної броні для армійських транспортних засобів, повідомляє ВВС News. Нова броня, представлена на семінарі в Кембріджському університеті і що отримала найменування «Супер бейніт» (Super Bainite), зможе забезпечити додатковий захист екіпажам військової техніки.

Броня має перфоровану структуру, і, на думку розробників, саме за рахунок отворів предмети, що потрапляють в неї, змінюватимуть напрям руху. Зокрема, куля, що потрапляє в грані отворів перфорованої броні, з більшою вірогідністю може бути зупинена. Дане припущення вдалося підтвердити і результатами балістичних тестів. Окрім цього, вага пластин, виготовлених за такою технологією, значно менше звичайних.

Додаткова міцність броні досягається за рахунок технологій її виготовлення. Сталь нагрівають до 1000 градусів за Цельсієм, а потім остуджують до 200 градусів. Проте для того, щоб броня досягла достатнього рівня балістичного захисту, в такому стані вона повинна знаходитися більше двох тижнів, перш ніж її температуру понизять до рівня кімнатної.

Даний метод, відомий ще з 1930 років, є дуже тривалим і дорогим, із-за чого регулярне промислове виробництво броні виглядає сумнівним. Але дослідники прийшли до висновку, що якщо знижувати температуру не до 200, а до 250 градусів, витримувати її в такому стані буде достатнє всього вісім годин. За рахунок цього вартість і терміни виробництва вдасться істотно понизити, а броня збереже високий рівень міцності, залишаючись при цьому куванням.

Роботи над бронею Super Bainite британські учені ведуть вже не перший рік, і, як раніше повідомляли деякі спеціалізовані видання, інтерес до неї проявляли не тільки британські, але і американські військові. Фахівці припускають, що нову броню можна буде використовувати не тільки для зміцнення різних бронемашин, але і танків. В даний час на основних американських і британських бойових танках Abrams і Challenger використовується композитна броня Chobham, розроблена в 1960 роки.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Березень 2017 року вже встиг побити температурні рекорди

7 березня 2017, 09:23

Знайдено найстаріший працюючий мобільний телефон Британії

17 лютого 2017, 09:43

WorldRemit запускає грошові перекази в Україну

7 лютого 2017, 14:47

Останні новини за сьогодні: