Новини / Технології / Товариський матч Intellecom і FreshTel: місце чемпіона все ще вільне
9 серпня 2010, 15:41
Розмір шрифта: А А А

Товариський матч Intellecom і FreshTel: місце чемпіона все ще вільне

Товариський матч Intellecom і FreshTel: місце чемпіона все ще вільне, Freshtel, WiMAX, інтернет, Intellecom, оператор зв'язку
Товариський матч Intellecom і FreshTel: місце чемпіона все ще вільне

У вересні 2009 року в Україні з‘явився оператор FreshTel, який запропонував мобільний інтернет за новим стандартом — мобільному WiMAX. Як позиціонує свій сервіс сам оператор — інтернет четвертого покоління (4G). Також вважає і його конкурент Intellecom — заявив про себе в травні поточного року. Хоча дискусія про те, чи правильно відносити мобільний WiMAX до сімейства стандартів 4G не припиняється і до цього дня. Однак для користувачів важливо те, що він дозволяє досягти нового рівня швидкості бездротової передачі даних — до 20 Мбіт/с (download) і 3 Мбіт/с (upload). Це набагато вище, ніж швидкість, яку забезпечують 3G-оператори: «Укртелеком» за UMTS (до 7,2 Мбіт/с завантаження, до 384 Кбіт/с віддача), а «МТС-Україна», PEOPLEnet, CDMA Ukraine, «Інтертелеком» за CDMA EVDO Rev A (до 3,1 Мбіт/с вниз і 1,8 Мбіт/с вгору). Правда, це тільки теорія — практика свідчить про інше.

Другий козир нових операторів — безлімітні тарифні плани. Якщо для проводового інтернету це вже давно норма, то серед провайдерів мобільного інтернету це все ще рідкість. Рік тому лише PEOPLEnet пропонував безлімітний тариф за неабияку ціну 395 грн. Щоправда, після гучного старту FreshTel, CDMA і GSM почали вводити безлімітні тарифи за осудну ціну. Так, CDMA Ukraine за 65 грн./місяць дає доступ в Мережу на швидкості до 144 Кбіт/с без урахування трафіку, а «Укртелеком» — за 60 грн./місяць на швидкості до 256 Кбіт/с. Деякі почали пропонувати пакети трафіку, які дозволяють знизити витрати, купуючи його дрібним оптом. Наприклад, «Київстар» пропонує 5 пакетів з включеним трафіком 20, 50, 1000, 1000, 5000 Мбайт за суму від 20 до 119 грн./місяць. Врахуйте, що 5 Гбайт GPRS/EDGE-трафіку на місяць це практично безлімітний тариф.

Кому цікаві пропозиції нових операторів? В першу чергу власникам ноутбуків, яким потрібен дуже швидкий інтернет в польових умовах (в тому числі і в автомобілі на ходу). По-друге, домашнім користувачам і мешканцям невеликих офісів, які позбавлені можливості протягнути провідний інтернет. Приміром, мешканцям новобудов і приватних будинків, куди не проникли ні провайдери-гіганти ( «Укртелеком», «Воля», Triolan), ні локальні Ethernet-провайдери. Випущено всього пару смартфонів з підтримкою цього стандарту і продаються вони в США (HTC EVO 4G) та Росії (HTC Max 4G). Виправити ситуацію зможуть модеми, перетворюють WiMAX в Wi-Fi — такий гаджет готує FreshTel.

Підключення до сервісу і його оплата

Стартовий свисток — матч розпочався! З перших же хвилин обидві команди рвуться вперед! 4G-оператори почерпнувши досвід у конкурентів, постаралися забезпечити простоту підключення та використання своїх сервісів. Стартові пакети обох операторів вже доступні в багатьох точках роздрібного продажу Києва. Дізнатися, де найближча з них, можна скориставшись інформацією на сайтах Intellecom і FreshTel .

Стартовий пакет FreshTel

Стартовий пакет FreshTel

Стартовий пакет Intellecom

Стартовий пакет Intellecom

Також оператори дозволяють оформити заявку на підключення у себе на сайті, а FreshTel також пропонує купувати модеми в інтернет-магазинах. У обох є можливість контрактного підключення, але ми її поки пропустимо (підключитися зараз на контракт — не найкраща ідея) і поговоримо про припейд.

Як і у випадку з іншими сервісами мобільного інтернету, які ми тестували, підключитися до мобільного WiMAX дуже просто. Треба встановити драйвер модему і клієнтську програму з пам’яті модему (у ZTE AX320) або з CD (в Alcatel-Lucent 9799) на комп‘ютер. Свіжі драйвери для модемів і софт оператори викладають на своїх сайтах (у розділі про пристрої). До речі, з їх допомогою можна встановити софт Intellecom на ноутбук без оптичного приводу.

Абоненти FreshTel можуть поповнювати баланс за допомогою банківських карток (Visa, Visa Electron і Mastercard) на порталі Portmone.com.ua, за допомогою електронних грошей WebMoney або через один з 3 тисяч терміналів оплати ( «ОСМП», I-BOX, Easy Soft, 24 Non Stop, City-Pay). Intellecom пропонує меншу свободу вибору: можна оплатити банківською картою через сайт оператора або використовувати інфраструктуру «ПриватБанку» (відділення, банкомати, систему електронних платежів «Приват24»). Ось і перший гол! Рахунок в матчі відкриває FreshTel, за рахунок більш зручної системи оплати!

Рахунок матчу Intellecom і FreshTel — 0-1

Тарифні плани

Freshtel з моменту запуску неодноразово змінював і вводив тарифні плани. Власне через плутанину в тренерському штабі команди ми все відкладали статтю про цей сервіс. Аж до виходу на ринок Intellecom. На сьогоднішній день Freshtel пропонує п’ять тарифних планів, а Intellecom — два. У першого оператора є як безлімітні, так і лімітовані по трафіку плани, а в другого — два безлімітних. Так що завдяки розмаїтості тактичних комбінацій Freshtel виходить вперед з рахунком 0-2.

Плани від Freshtel — Fresh2GB і Fresh4GB — надають по 2 і 4 Гбайт трафіку на повній швидкості (до 20 Мбіт/с) за 59 і 99 грн. відповідно. Таку ж швидкість можна отримати, вибравши план FreshDAY або FreshMAX, сплачуючи по 10 грн. за день або 179 грн. за 30 днів. Нарешті тарифний план FreshONE дає право за 119 грн. протягом 30 днів отримати доступ в Мережу на швидкості 1 Мбіт/с без урахування витрат трафіку. Також оператор запустив два акційних тарифу Fresh5 і FreshHome Indoor, до яких можна підключитися з 9 серпня по 9 вересня 2010 року. Fresh5 дає можливість за 5 гривень на протязі 24 годин користуватися інтернетом на швидкості до 1 Мбіт/с. FreshHome Indoor призначений для роутерів і забезпечує швидкість до 5 Мбіт/с за 89 гривень на протязі місяця.

Intellecom пропонує два безлімітних плани, схожих з FreshONE і FreshMAX. «Базовий» дає швидкість 850 Кбіт/с протягом місяця за 90 грн., А «Безліміт» — на тих же умовах повну швидкість до 20 Мбіт/с за 150 грн. «Базовий» дешевше, ніж FreshONE (нехай і трохи поступається в швидкості), а «Безліміт» дешевше, ніж FreshMAX. А гравці Intellecom показують кращу індивідуальну техніку і забивають свій перший м‘яч.

Порівняння тарифних планів FreshTel і Intellecom

Оператор Intellecom Intellecom Freshtel Freshtel Freshtel Freshtel Freshtel
Тарифний план «Базовий» «Безліміт» Fresh2GB Fresh4GB FreshDAY FreshONE FreshMAX
Швидкість завантаження (download) 0,85 Мбіт/с до 20 Мбіт/с до 20 Мбіт/с до 20 Мбіт/с до 20 Мбіт/с 1 Мбіт/с до 20 Мбіт/с
Швидкість відправлення (upload) 0,85 Мбіт/с до 3 Мбіт/с до 3 Мбіт/с до 3 Мбіт/с до 3 Мбіт/с до 1 Мбіт/с до 3 Мбіт/с
Включений трафік без обмежень без обмеженийий 2 Гбайт 4 Гбайт без обмежень без обмежень без обмежень
Вартість додаткового трафіку - - 0,05 грн/Мбайт 0,05 грн/Мбайт - - -
Вартість, грн 90 грн./міс 150 грн./міс 59 грн./30 днів 99 грн./30 днів 10 Грн./24 години 119 грн./30 днів 179 грн./30 днів


Рахунок матчу Intellecom і FreshTel — 1-2

Невелика примітка для тих, хто хоче випробувати різні тарифні плани. Intellecom дозволяє один раз змінити план безкоштовно. Подальша зміна буде коштувати 20 грн. або ж буде безкоштовною при виборі більш дорого тарифу (тобто при переході з «Базового» на«Безліміт»). Freshtel ж за зміну планів грошей не бере — експериментуйте, якщо експериментів з пошуком покриття буде мало.

Сумісні пристрої

Асортимент пристроїв для абонентів у 4G-операторів помітно ширше, ніж у 3G-операторів. Останні, як правило, пропонують тільки USB-модеми: як «ОГО! Мобільний» від «Укртелеком»,«Інтернет 3G» від «Київстар» та ін Freshtel і Intellecom пропонують декілька USB-модемів і стаціонарні модеми, а також ноутбуки з вбудованим модулем WiMAX. До того ж, Freshtel планує запуск у продаж автономний модем Freshtel Egg, перетворюючий сигнал мережі WiMAX в Wi-Fi-мережа, і планшет на Windows 7 з вбудованим модулем WiMAX. За запевненням оператора, ці новинки будуть доступні вже восени. Схоже, що у iPad на нашому ринку з’явиться перший конкурент.

Intellecom поки що продає USB-модем (для ноутбуків і настільних ПК), два стаціонарні роутера з Wi-Fi і без (для використання вдома або в офісі) і зовнішній модем (для прийому сигналу зовні приміщення з подальшою роздачею по LAN). В іншій команді більше відомих гравців.FreshTel пропонує три USB-модему, роутер з Wi-Fi і кілька ноутбуків з модулем WiMAX. Intellecom лідирує за стаціонарним рішенням, а Freshtel — по модемів і ноутбуків. Так, ви можете не тільки придбати модем для свого лептопа, а й купити такий вже з WiMAX на борту. У цьому випадку не доведеться використовувати стирчить збоку «свисток», А прийом сигналу повинен бути стабільніше через більшу антени. Такі моделі оснащені модулем Intel Centrino 6250 Advanced-N + WiMA (Kilmer Peak), який крім Wi-Fi 802.11 b/g/n, він підтримує і WiMAX. Вибір поки не великий, але є досить цікаві моделі: нетбуки Asus Eee PC 1001P і MSI U135, тонкі і легкі лептопи Asus U30Jc і MSI Wind X420. FreshTel знову виривається вперед!Щоправда, за словами представника Intellecom, оператор веде переговори з Intel і як тільки пройде сертифікацію, ноутбуки будуть працювати з їхньою мережею.

Intellecom пропонує USB-модем Alcatel-Lucent 9799 за 199 грн. або за 1 грн. при підписанні додаткової угоди на рік. Стаціонарний модем Greenpacket DV 230 з Wi-Fi можна купити за 999 або 499 грн. при аналогічних умовах. Модем без Wi-Fi Sagem F @ ST 9221 — за 399 або 899 грн., А зовнішній модем Sagem F @ ST 9421 — за 2000 або 2800 грн. відповідно. FreshTel пропонує три модему (Seowon SWU-3220A, Sagem F @ st 9520, ZTE AX320) за однією вартістю — 349 грн. При підписанні контракту ціна складе 1 грн. Роутер з Wi-Fi ZTE IX380 обійдеться в 849 або 1199 грн. (З контактом і без нього відповідно). Вартість ноутбуків з WiMAX визначається їх виробниками. У підсумку, ціни на пристрої у Intellecom нижче — у відповідь «гол» у ворота суперника.

Рахунок матчу Intellecom і FreshTel — 2-3

Покриття

Мабуть, найбільш спірний і важливий критерій при виборі між Intellecom і Freshtel. На всіх заходах, які проводив Freshtel, неодмінно обговорювалася тема якості покриття мережі і його розширення. Журналісти щоразу напирали з питаннями «Коли ж буде хороше покриття в Києві?» І «Коли ж з‘явиться покриття в інших містах?». А представники компанії з не меншим завзяттям відповідали «Скоро» і «Скоро почнемо роботу і в містах-мільйонниках». Треба віддати належне — Freshtel виконує свої обіцянки, хоч і не так швидко, як говорив на своєму запуску у вересні минулого року. На даний момент Київ покритий мережею трохи менше ніж повністю. Викликає нарікання не повне покриття в таких районах, як Біличі, Оболонь, Троєщина, Харківський і Позняки. Також мережа заробила в Броварах, Вишгороді та Борисполі.

Ситуація з Intellecom складається інакше. Оператор не влаштовує заходів і робить гучних анонсів, однак теж працює над поліпшенням мережі. Примітно, що Intellecom піклується про покриття там, де Freshtel «полінувався» його забезпечити — на Оболоні, Біличах і т. д. З іншого боку великим «білою плямою» на карті покриття є місцевість між Святошино, Борщагівкою, Лук’янівкою та виноградарів (де у конкурента все відносно добре). Експансія вКиївської області йде менш активно, але покриття теж є там, де немає конкурента, — у Коцюбинському. Окремо слід згадати про початок роботи оператора в Харкові: поки що покриття там не таке повне як у Києві, але сам старт в іншому місті дорогого коштує.

Freshtel вже майже рік, як запустився у України і півроку як почав комерційне використання мережі. Тому не дивно, що у нього покриття більше. Принаймні — теоретично. Як показали наші тести, проблеми з покриттям є у обох «чемпіонів» мобільного інтернету. Більше того, вони ставлять під сумнів актуальність використання сервісів …

Рахунок матчу Intellecom і FreshTel — 2-4

Швидкість і якість роботи

Спочатку ми планували провести ряд вимірів швидкості обміну даних і пінгу в різних місцях Києва, в приміщенні і на вулиці, а також у русі на автомобілі. Загалом, влаштувати справжнє випробування для справжніх «чемпіонів». На жаль, плани довелося змінити через неготовність двох команд до серйозної гри. Таке враження, що гравців на полі змінили другі склади з відсутністю мотивації.

У нашому тестуванні, вірніше в майже безуспішних спробах зробити тестування, взяли участь модем Alcatel-Lucent 9799 для Intellecom і модем ZTE AX320 і ноутбук Asus U30Jc для FreshTel.

модем ZTE AX320

модем Alcatel-Lucent 9799

модем Alcatel-Lucent 9799 і модем ZTE AX320

Треба віддати належне Alcatel-Lucent 9799 — на тлі інших гравців він проявив себе добре, надійно відігравши матч. А ось ZTE AX320 і Asus U30Jc проявили себе погано. Причини — проблеми із сирим софтом і «дірками» в покритті. Asus U30Jc хоч і бачив сигнал FreshTel, однак підключатися до мережі відмовився. Ми навіть не будемо постити скріншоти вдалих вимірів швидкості. Скажемо лише, що добитися швидкості закачування до 1-5 Мбіт/с можна, але складно. Докладне дослідження, які змогло б відобразити ситуацію та порівняти між собою двох операторів, доведеться повторити пізніше.

Рахунок матчу Intellecom і FreshTel залишається без змін — 2-4

Резюме

модем Alcatel-Lucent підключений до ноутбука

Уболівальники чекають про своїх улюблених команд красивої і результативної гри. Наші фаворити на роль двох лідерів мобільного інтернету в Україні поки відзначилися лише красивою, не ефективною грою. Можна довго розмірковувати про те, чому збірна Бразилії в черговий раз не завоювала Кубок світу, будучи фаворитом № 1 на Чемпіонаті світу з футболу 2010. Зате очевидно, чому наші 4G-оператори Intellecom і FreshTel поки не змогли поки завоювати популярність у споживачів — незадовільна якість покриття мережі. Звичайно, компанії тільки розгорнули свою діяльність, колом бушує економічна рецесія, держава не дуже сприяє розвитку галузі телекомунікацій і т. п. Однак споживачів це не цікавить. У принципі. Їх цікавить якісний і зручний сервіс, причому за адекватні гроші. А такого поки не можуть надати ні Intellecom, ні FreshTel. Останній, хоч і виграв матч, але перемога не переконлива.

Бездротовий інтернет від GSM-операторів в ході наших тестів, показав себе з кращого боку. Нехай там немає швидкостей «до 20 Мбіт/с» і безлімітні тарифи все ще рідкість, зате у вас буде впевненість в тому, що інтернет є там, де він буде потрібний. До обговорення 4G-інтернету ми повернемося, коли фаворити краще підготуються до гри, а може бути навіть проведемо справжній чемпіонат за участю всіх команд. Адже, інтрига залишилася і хто будемо справжнім чемпіоном поки не відомо.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Голова НБУ розповів, коли бізнес зможе отримати дешеві кредити

30 травня 2017, 10:57

В Україні хочуть закрити ще 20 сайтів – Мінінформполітики

26 травня 2017, 19:41

Останні новини за сьогодні: