Новини / Технології / Три-турбо V6 від BMW
9 серпня 2011, 13:01
Розмір шрифта: А А А

Три-турбо V6 від BMW

Три-турбо V6 від BMW, BMW, БМВ, Три-турбо V6, двигун
Три-турбо V6 від BMW

Новий двигун об‘ємом в 3,3 літра буде оснащений трьома турбонагнітачами, один з яких буде приводитися в дію електромотором.

Система покликана вирішити основну проблему сучасних турбін — невеликі турбіни працюють в обмеженому діапазоні оборотів і найгірше «на низах», А для того щоб не перекрутити мотор, на високих оборотах їх «придушують». Саме тому крива крутного моменту у двигуна N54B30 схожа на плоску вершину «їдальної гори» в діапазоні 1400-5000 оборотів в хвилину, але потім різко падає вниз.

Вирішення проблеми може полягати в використанні ступеневого турбонаддува при якому використовуються дві турбіни (або їх комбінації) одного розміру, щоб забезпечити мультиплікативний ефект наддуву. Якщо перша турбіна виробляє стиснення повітря на вході в три рази, а друга також підвищує тиск на випуску, то ми отримуємо стиснення в дев’ять разів. Недоліками цього типу турбіровання є відставання і відсутність реакції на досить швидкі зміни числа обертів на хвилину.

Іншим варіантом є використання двох маленьких турбін в комбінації з механічним нагнітачем (суперчарджером), що працює на низьких оборотах. Недоліком цієї системи є складність у налаштуваннях. Який варіант виберуть у BMW ми дізнаємося дуже скоро.

Але не менш цікавими є чутки про те, що в Мюнхені подумують про вибір між варіантами компонування самого двигуна. До цих пір не вирішено. Чи буде це рядна або V-подібна шістка.

У той час як рядний шестициліндровий двигун є більш врівноваженим, його установка вимагає більшого обсягу підкапотного простору. Можливість створення V-подібного мотора підтверджується планами компанії з випуску BMW X6 xDrive50i на яку вперше буде встановлюватися дизельний двигун з трьома турбінами.

У компанії заговорили про можливість створення бензинового V-6 ще в 2009 році. Але, як і тоді, залишається питання про те чи вдасться, вигравши в розмірах мотора, отримати необхідні характеристики потужності. При цьому, в BMW заявляли, що зовсім не є прихильниками підходу коли кожне нове покоління машин має бути сильнішим. «Доки ви зможете робити машину легше, ви будете отримувати хороші показники і характеристики. Наші клієнти чекають саме їх і якщо у нас буде легка машина, то потрібен мотор з характеристиками подібними нинішньої М3», пояснював тоді колишній керівник підрозділу М і нинішній бос BMWUSA Людвіг Вілліш. Для того щоб залишитися в лідерах BMW планує в 2012 році випустити модель F3x M3 потужність якої наблизиться до позначки в 450 коней завдяки новому мотору.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

BMW різко збільшить виробництво автомобілів за рахунок нових моделей

10 травня 2017, 16:03

Українці активно міняють «китайців» на Mercedes і BMW

24 грудня 2016, 18:23

Останні новини за сьогодні: