Новини / Технології / Британські вчені довідалися природу космічних променів
15 листопада 2007, 08:10
Розмір шрифта: А А А

Британські вчені довідалися природу космічних променів

Британські вчені довідалися природу космічних променів, космос, чорна діра, космічні промені, галактика
Британські вчені довідалися природу космічних променів

Британським ученим під керівництво Алана Уотсона з Університету міста Лідс вдалося встановити, що надмасивні чорні дірки інших галактик, що знаходяться в мільйонах світлових років від наший, викидають енергетичні частинки, повідомляє New Scientist. Це відкриття дозволяє дізнатися походження енергетичних космічних променів, дії яких регулярно піддається атмосфера Землі.

Космічні промені є зарядженими частинками. Більшість з них поступає від Сонця і інших джерел, що знаходяться в межах Чумацького Шляху. Але походження високоенергетичних частинок, які пересуваються з швидкістю, близькою до швидкості світла, до цих пір залишалося невідомим. Учені не могли пояснити, яким чином ці частинки можуть так сильно розігнатися.

Згідно однієї з теорій, це відбувалося під впливом так званих активних ядер галактик, надмасивних чорних дірок, що поглинають матерію. Альтернативні теорії пояснювали існування таких частинок сплесками гамма-випромінювання, вибухом масивних найновіших або навіть розпадом важких частинок, що знаходяться у вузлах простору-часу, що утворилися під час Великого Вибуху.

Британські дослідники використовували обсерваторію Pierre Auger, що знаходиться в Аргентині. Вона складається з 1600 антен, розташованих на площі 3000 квадратних кілометрів. Учені проаналізували 27 найбільш енергетичних космічних променів, зареєстрованих до серпня 2007 року. Майже всі вони походили з того регіону, де в 250 мільйонах світлових років від нас знаходиться найближче активне ядро галактики. Шанси того, що це простий збіг складають 1 до 100, що, фактично, підтверджує теорію про просхожденії високоенергетичних частинок з таких об'єктів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Маск відправить двох туристів в подорож навколо Місяця

2 березня 2017, 09:52

Вперше українську чорну ікру планують експортувати до Європи

21 лютого 2017, 08:57

Останні новини за сьогодні: