Новини / Технології / Для боротьби з порушенням авторських прав в Україні мають намір обкласти податком телефони та ноутбуки
5 червня 2013, 19:43
Розмір шрифта: А А А

Для боротьби з порушенням авторських прав в Україні мають намір обкласти податком телефони та ноутбуки

Для боротьби з порушенням авторських прав в Україні мають намір обкласти податком телефони та ноутбуки, інтелектуальна власність, авторські права, оподаткування, гаджети
Для боротьби з порушенням авторських прав в Україні мають намір обкласти податком телефони та ноутбуки

Державна служба інтелектуальної власності пропонує змінити розмір відрахувань у рахунок організацій колективного управління авторськими правами з продажу електронного обладнання, яке може здійснювати відтворення аудіо — і відеофайлів. Про це йдеться у проекті постанови Кабінету Міністрів, підготовленому держслужбою.

У проекті зазначено 38 позицій електронного устаткування, відрахування з якого будуть варіюватися від 1,5% (магнітофон, відеомагнітофон, програвач касет із функцією запису) до 0,02% (радіо з декою для CD з функцією запису на флеш-карту).

Також будуть встановлені відрахування з постачання ноутбуків — 0,2%; стільникових телефонів і планшетів — 0,15%; флеш-карт, накопичувачів на жорстких дисках і карт пам‘яті — 0,75%; рекордерів DVD, HD DVD і Blu-Ray — 1%.

Раніше розмір відрахувань становив від 3% до 5%, однак стягувався з меншого числа позицій.

Запропоновані зміни направлені на вирішення проблемних питань, пов’язаних із тим, що види і можливості обладнання та матеріальних носіїв, за допомогою яких можна здійснити відтворення у домашніх умовах об‘єктів авторських і суміжних прав, значно розширилися, що призвело до відсутності виплат відрахувань авторам подібних об’єктів.

Обговорення проекту змін триватиме до 22 червня.

Нагадаємо, 2 травня, влада США назвала Україну головним порушником прав інтелектуальної власності у рамках «Списку 301». У доповіді підкреслювалося, що, якщо Київ не вживатиме належних заходів для захисту інтелектуальної власності, Україна може позбутися низки торговельних пільг.

Пізніше США у зв'язку з цим ініціювали розслідування проти уряду України, яке може вилитися у торгові санкції.

У свою чергу міністр закордонних справ Костянтин Грищенко розкритикував таке рішення США, заявивши, що воно не відображає реальний стан справ і не сприяє україно-американському співробітництву. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні почалася боротьба з піратським контентом – Перша Шпальта

28 травня 2017, 17:16

Учасникам ЗНО радять залишати сучасні гаджети вдома

12 травня 2017, 19:43

Україна залишається одним з лідерів в списку «піратських» країн

5 травня 2017, 09:11

Останні новини за сьогодні: