Новини / Технології / Учені із США винайшли «вічний» запам'ятовуючий пристрій
23 травня 2009, 08:24
Розмір шрифта: А А А

Учені із США винайшли «вічний» запам'ятовуючий пристрій

Учені із США винайшли "вічний" запам'ятовуючий пристрій, запам\'ятовуючий пристрій, США, запам\'ятовуючий елемент, Nano Letters, наночастка
Учені із США винайшли «вічний» запам'ятовуючий пристрій

Група учених із США сконструювала простій електромеханічний елемент, що запам‘ятовував, кодування інформації в якому здійснюється за допомогою наночастки заліза, нанотрубки, що переміщається усередині, повідомляє журнал Nano Letters.

Як помічають автори роботи, сучасні пристрої, що запам’ятовують, демонструють щільність запису даних близько 10-100 гигабіт на квадратний дюйм, забезпечуючи збереження інформації на період від 10 до 30 років. Запропонована конструкція, за словами дослідників, здатна забезпечити щільність запису 1 терабіта на квадратний дюйм, і кожен біт при кімнатній температурі зберігатиме свій стан впродовж більш за один мільярд років.

До складу розробленого пристрою входять порожниста багатошарова вуглецева нанотрубка з підведеними до неї контактами і наночастка заліза, що вільно переміщається усередині неї. Формування структури з вкладеною наночасткою відбувається в процесі піроліза ферроцена Fe(C5H5) 2 в атмосфері аргону. При пропусканні струму по трубці наночастка починає переміщатися, змінюючи напрям руху при зміні напряму струму.

При проведенні тестування зразка записаний стан біта прочитувався прямим спостереженням за допомогою електронного мікроскопа, що просвічував.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

З грошима США для України виникла плутанина

5 травня 2017, 08:55

У США ввели грін-карти нового зразка

2 травня 2017, 11:52

Останні новини за сьогодні: