Новини / Технології / У Німеччині винайшли велосипед без педалей і сидіння
10 вересня 2012, 21:02
Розмір шрифта: А А А

У Німеччині винайшли велосипед без педалей і сидіння

У Німеччині винайшли велосипед без педалей і сидіння, велосипед, FLIZ, James Dyson Award, екологічний транспорт, активний спосіб життя
У Німеччині винайшли велосипед без педалей і сидіння

У Німеччині створили велосипед без педалей і сидіння, який може рухатися тільки в той момент, коли людина в ньому йде або біжить.

Замість сідла німецькі дизайнери зробили спеціальні ремені, якими кріпиться велосипедист. Щоб велосипед набрав швидкість, велосипедистові потрібно пробігтися, потім підняти ноги на спеціальне кріплення для ніг на маточині заднього колеса.

Принцип, за яким рухається цей велосипед, нагадує машину героя мультфільму про людей з кам‘яного століття Фреда Флінстоуна. Велосипед, створений німецькими дизайнерами Томом Хемброком і Джурі Спеттером, називається FLIZ. Слово FLIZ це скорочення від німецького «flitzen», що означає «стрімко мчати».

Велосипед номінується на щорічну премію James Dyson Award. Ця премія заснована Джеймсом Дайсоном, винахідником пилососа, для студентів з різних країн, які представляють інноваційні технології та дизайн.

Концепція даного винаходу в тому, щоб зробити пересування в перенаселених містах екологічним і корисним для здоров’я. Дизайнерів надихнув перший у світі персональний транспортний засіб, винайдений Карлом Дрейсом в 1817 році. Пристрій був рамою з двома колесами і нагадував сучасний велосипед без педалей. Хемброку і Спеттеру хотілося зробити щось подібне, але більш сучасне.

Вони протестували копію винаходу Дрейса і виявили його недоліки — неефективне рульове управління і величезне сидіння. Потім був створений дерев'яний прототип FLIZа. Варто зауважити, що винахідники вже отримали нагороду Merit Award на Міжнародній велосипедної виставці в Тайбеї в цьому році.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Депутати Європарламенту закликали Київ відмовитися від е-декларування для борців з корупцією

5 травня 2017, 12:09

Замурували ще п’ять відділень російських банків

3 квітня 2017, 15:20

Відділення Ощадбанку тимчасово розблокують

27 березня 2017, 18:56

Українці зможуть прибирати сміття організовано

16 березня 2017, 08:34

Останні новини за сьогодні: