Новини / Технології / Обираємо комп’ютер для навчання: перший раз перший «комп»
5 листопада 2011, 09:58
Розмір шрифта: А А А

Обираємо комп’ютер для навчання: перший раз перший «комп»

Обираємо комп’ютер для навчання: перший раз перший «комп», комп’ютер для навчання, перший комп’ютер, вибір, брендовий, зібраний, системний блок, монітор, комп’ютерна мишка, клавіатура, неттоп, моноблок, all-in-one, Все в одному, ноутбук
Обираємо комп’ютер для навчання: перший раз перший «комп»

Комп‘ютери є вже практично у кожного з нас. Правда, далеко не всі з нас з «компами» на ти і можуть правильно підібрати машину з урахуванням певних вимог і зібрати її своїми руками. В такому випадку, звичайно ж, можна звернутися по допомогу до знайомих, які в темі, або звернутися до хлопців з однієї з численних комп’ютерних фірм. Також можна звернути увагу на готові рішення. Оскільки сьогодні в продажу можна купити готовий до роботи комп‘ютер і не заморочуватися з його збіркою і налаштуванням. Причому за порівняно невелику суму можна отримати якісний, стильний, економний комп’ютер, який без проблем впорається з навчальними завданнями будь-то пошук рефератів в інтернеті, розрахунки в Mathcad або створення презентацій. А ще й дозволить пограти на канікулах або вільний час (правда, без фанатизму).

Приємно, що багато моделей готові до роботи прямо «з коробки» (ліцензійний Windows і встановлені драйвери), а клавіатура і миша (а іноді і пульт ДУ) додаються.

Брендовий (готовий) комп‘ютер

У будь-якому комп’ютерному салоні або супермаркеті електроніки можна купити готовий до роботи комп‘ютер і не заморочуватися з його збіркою і налаштуванням. Варто лише розповісти продавцям, що ви чекаєте від машини і озвучити суму, яку ви готові на неї витратити. Запропонований вам зібраний комп’ютер, а вірніше системний блок, практично не буде відрізнятися від зібраного своїми руками. Проте є кілька моментів, які слід мати на увазі.

Готовый,  "брендовый"  компьютер

По-перше, на такі брендові «компи» зазвичай дають гарантію на весь системний блок і опломбують його, що не дає можливості його апгрейдити без втрати сервісного обслуговування. По-друге, як не крути, а доведеться заплатити виробнику за його роботу. Не секрет, що купити такі ж комплектуючі окремо і зібрати машину самому обійдеться дешевше на 50-100 доларів. По-третє, незважаючи на всю різноманітність моделей, доступних у продажу, повної свободи, як при складанні, все-ж-таки немає. Нарешті, не завжди точно відомо з чого саме зібраний ПК, чим може скористатися збирач і спихнути застарілі або дешеві комплектуючі.

Вибір доступних моделей великий і постійно оновлюється. У нас доступні пропозиції як від світових (Acer, Dell, HP та ін) брендів, так і від українських виробників (Brain, Bravo, Impression, PrimePC та ін). Продукція останніх доступніша і має хорошу якість. Найдоступніші «друкувальні машинки» доступні за $ 250-300, а моделі за $ 400-500 потягнуть не тільки Word і Excel, а й «Героїв» і «Контру». Тільки не варто забувати про витрати на монітор і аксесуари (а це ще $ 100-300).

Плюси:

 — Великий асортимент
 — Краще співвідношення ціна/продуктивність
 — Широкі можливості апгрейда (з втратою гарантії)
 — Клавіатура і миша в комплекті (опціонально)

Мінуси:

 — Великі габарити
 — Втрата гарантії при модернізації

Вердикт

Брендовий (зібраний) системний блок — універсальне рішення на всі випадки життя. При наявності суми понад $ 500 можна отримати комп‘ютер, який не тільки згодиться для навчання, але і в іграх не розгубиться.

Полный набор

Ось так навчається більшість школярів і студентів

Вдалі моделі:

- PrimePC Business 3445W7S- Комп’ютер з ліцензійною Windows 7 вартістю всього за $ 300
 - HP Compaq 500B MT (XP037EA) — «бюджетник» від відомого виробника $ 350
 - Brain Entertainment C85 (C85.01) — завдяки 4-х ядерному процесору AMD з непоганою вбудованою графікою дозволяє пограти, $ 400
 - Impression Ultra I3111 — не найдешевший варіант, проте «потягне» будь-які програми $ 480
 - Apple Mac Mini (MC816RS/A)- новий маленький Mac з Mac OS X Lion на борту $ 1200

Неттопи

Таку незвичну назву отримали комп‘ютери, зібрані з комплектуючих, спочатку створених для нетбуків. Тому перевагами неттопів над звичайними ПК є невисоке споживання енергії і компактність. Так, неттоп за габаритами можна порівняти з товстою книгою (об’єм корпусу приблизно дорівнює 1 л), а споживання енергії становить 30-40 Ватт (менше звичайних ПК в кілька разів). Варто відзначити і гранично низький рівень шуму.

Неттоп

З іншого боку, невисока продуктивність неттопів не дозволяє їм повністю замінити своїх великих «братів». Інтернет, офісні та навчальні програми, Skype та ICQ вони подужають, хоча іноді і з труднощами. А ось ігри і «важкі» програми (наприклад, Photoshop) — табу для неттопів. Втім, в контексті підбору комп‘ютера для навчання це можна розцінювати і як плюс.

Монитор, вид сзади

Вибір конфігурацій дуже маленький — є буквально пара платформ від AMD і Intel з невеликими варіаціями. Якщо перегляд Full HD-відео для вас критичний, зверніть увагу на моделі з HDMI виходом на Intel Atom + NVIDIA ION 2 або AMD E350 + Radeon HD 6310. Оскільки комп’ютер укладений в маленький корпус, то можливість апгрейда прагне до нуля. Важлива і доступність таких рішень — 300-500 доларів (правда, потрібно ще і монітор). У нас працюють поки всього чотири виробники (3Q, Acer, Asus і Zotac) та їхня продукція має схожі ціни та рівень якості.

Плюси:

 — Компактність, тиша в роботі
 — Низьке споживання енергії
 — Наявність вбудованого Wi-Fi
 — Можливість причепити ззаду на монітор
 — Клавіатура, мишка, пульт ДУ в комплекті (опціонально)

Мінуси:

 — Низька продуктивність
 — Апгрейд неможливий
 — Невеликий вибір конфігурацій
 — Оптичний накопичувач лише у малого числа дорогих моделей

Вердикт

Неттопи цікаві в тому випадку, якщо місця під звичайний «системник» немає або ж дуже хочеться мати мініатюрний, тихий, економний комп‘ютер. Але будьте готові до того, що «комп» іноді буде замислюватися над навчальними завданнями разом з вами.

Неттоп Zotac ZBOX nano AD10 (Зотак ZBOX nano AD10)

Наймініатюрніший неттоп — Zotac ZBOX nano AD10

Вдалі моделі:

- 3Q Nettop Qoo! (3QNTP-Tower ION-B22DOS) - один з найдоступніших у продажу, $ 290
 - Asus EeeBox PC EB1021 — неттоп у фірмовому стилі Asus на платформі AMD Brazos, $ 350
 - Zotac ZBOX (ZBOX-ID41-PLUS-E) — неттоп від Zotac на Intel Atom і NVIDIA ION 2, $ 340

 

Моноблоки (All-in-one або «Все в одному»)

Моноблочні комп’ютери поки ще в дивину для нас, хоча iMac від Apple вже давно завоювали прихильність західних споживачів. По суті це комп‘ютер, який в одному корпусі об’єднує системний блок з монітором (діагоналлю 20-24 дюйма), веб-камерою і колонками. До «плюсів» такої концепції віднесемо стильний дизайн, економію місця і мінімум проводів. Якщо використовувати бездротову мишу і клавіатуру, то треба підключити лише інтернет та живлення. Також відзначимо сенсорний екран з мульти-тач у деяких моделей. Особливої ??практичної користі в навчанні від нього немає, але ж така цікава «фішка»! Ще, до речі, у деяких є можливість роботи як монітор.

Моноблок

Моноблок, вид сзади

Правда, є у All-in-one і свої «мінуси», які перешкоджають їх широкому поширенню. Такі комп‘ютери програють звичайним ПК за потужністю та актуальністю «заліза» (хоча і виграють за цим критерієм у неттопів). Зазвичай, вони зібрані з морально застарілих компонентів і/чи комплектуючих для ноутбуків. Тому за ті самі гроші можна зібрати більш потужну машину своїми руками. А ось чи потрібна ця потужність, залежить від того, чи будуть запускатися іграшки хоч іноді. Нарешті, як і у випадку з неттопами, замінити будь-який компонент буде практично неможливо.

Кількість моделей поступається звичайним «системникам», але їх уже чимало. Вибір конфігурацій широкий: є машинки хоч на Atom, хоч на Core i7. Порядок цін — від $ 500 до $ 2000 відповідно. Продукція Apple і Sony належить до престижних іміджевих продуктів, а інші виробники пропонують більш скромні за цінами моделі.

Плюси:

 — Стильний дизайн
 — Наявність вбудованого Wi-Fi (іноді і Bluetooth)
 — Вбудовані колонки і веб-камера (опціонально)
 — Клавіатура, мишка, пульт ДУ в комплекті (опціонально)
 — Не потрібно монітор
 — Низьке споживання енергії (опціонально)

Мінуси:

 — Завищені ціни
 — Зазвичай невисока продуктивність
 — Труднощі з апгрейдом (включаючи і заміну монітора)

Вердикт

Моноблоки підійдуть тим, хто цінує стиль та зручність… і готовий за це доплатити. Незважаючи на те, що монітор вже «входить в комплект», All-in-one не можна назвати економною покупкою.

Acer Aspire Z5710 (Асер Аспире Z5710) с сенсорным экраном

У Acer Aspire Z5710 сенсорний екран розміром 20 дюймів. Де ще такий зустрінеш?

Вдалі моделі:

- Lenovo IdeaCentre B300 S20u-IE630-25NDDObk — Доступне рішення без Windows і тач-скрін
- Asus EeeTop PC ET2011AGT (90PE3ZA21121E60B9C0C) — модель середнього рівня зі збалансованою конфігурацією
- Acer Aspire Z5710 (PW.SDBE2.225) — красивий і дуже потужний моноблок з сенсорним 23-дюймовим екраном
- Apple iMac (MC309) — «все в одному» від Apple за більш-менш доступною ціною
- Sony VAIO L14S1R/B (VPCL14S1R/B.RU3) — стильний, великий, дорогий… і VAIO

Ноутбуки

Останнім часом все частіше на зміну безликим сірим коробкам приходять гарні, витончені ноутбуки. Ще в 2009 році продажі мобільних комп’ютерів перевищили продажі настільних і ажіотаж все ще не згас.

Свою роль тут відіграли кілька факторів:

1) ноутбуки для багатьох все ще інтригуюча новинка;

2) можливостей бюджетних машин вистачає більшості людей;

3) досить цікаві ціни на бюджетні моделі.

І якщо говорити про використання ноутбука в освітніх цілях, то до цих чинників слід додати ще кілька. Ноутбук можна взяти з собою в школу або інститут. Ноутбук простіше розмістити в обмежених умовах іногороднім студентам (проживають в гуртожитку або на знімній квартирі).

Ноутбук

Є й кілька «мінусів». Настільні комп‘ютери комфортніші за рахунок повнорозмірної клавіатури і, зазвичай, більшого за розміром дисплея. Ну і треба розуміти, що бюджетні моделі вартістю 400-600 доларів це скромні офісні машинки, а не «чудо ворожої техніки», якому під силу і круті ігри та обробка HD-відео. Можна розраховувати на 15,6 "дисплей, 2-х ядерний процесор, достатні обсяги «оперативки» і вінчестера, але слабку відеокарту. Лише у моделей вартістю більше $ 600 є «м’язи», щоб впоратися з іграми. А нетбуки рівні за продуктивності неттопам, тобто «тягнуть» лише офіс і інтернет і то зі скрипом.

Ноутбук Леново

Плюси:

 — Стильний дизайн
 — Наявність вбудованого Wi-Fi (іноді і Bluetooth)
 — Вбудовані колонки і веб-камера
 — Низьке споживання енергії

Мінуси:

 — Зазвичай невисока продуктивність (у бюджетних моделелей)
 — Труднощі з апгрейдом

Вердикт

Ноутбук підійде тим, хто планує вчиться не тільки вдома або не хоче бути прив‘язаний до одного робочого місця.

17-дюймовый ноутбук

17-дюймові ноутбуки важко носити з собою, проте у них більше екран і зручніша клавіатура (з цифровим блоком).

Вдалі моделі:

- Asus Eee PC 1005PXD-N455-N2CNWb — симпатичний нетбук з порівняно хорошим оснащенням і матовим дисплеєм, $ 340
 - HP Compaq 625 (XN852EA) — офісна «машинка» з 2-x ядерним процесором AMD і матовим екраном вартістю всього $ 400
 - Acer Aspire 5742Z-P612G25Mncc (LX.R4R08.005) — 15,6-дюймова модель за 450 доларів з встановленою ліцензійної Windows 7, $ 440
 - Samsung RV718 (NP-RV718-S02UA) — 17,3 дюймів + дискретна графіка GeForce GT520M = непоганий варіант для навчання і простих ігор, $ 650
 - Dell Vostro 3550 (3550Hi2310D4C500BLDSsilver) — «пятнашка» на найсвіжішою платформі Intel і дискретною графікою Radeon з матовим екраном, $ 750

 

Резюме

Комп’ютер, що підходить для навчання і повністю готовий до роботи, можна купити в супермаркеті електроніки або замовити в інтернет-магазині. Така потрібна в кожній сім‘ї річ обійдеться приблизно в 300-500 доларів, але не варто забувати про витрати на монітор і аксесуари (а це ще $ 100-300). Яких-небудь особливих вимог до навчального комп’ютера немає — практично кожен сучасний ПК або ноутбук здатний впоратися з навчальними завданнями. Не варто вимудровувати з процесорами, відеокартами і т. п. Правда, варто задуматися про те якою буде машина — настільною або мобільною, чи грає роль компактність і низьке споживання енергії, чи потрібна «фішки» назразок сенсорного екрану. Ми намагалися висвітлити ці деталі, а вибір, як і завжди, за вами.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Ноутбуки подорожчають на 5-15 % через брак комплектуючих

28 березня 2017, 10:38

Новації від Кабміну дозволять бізнесу почуватися вільніше — прем'єр

23 січня 2017, 18:58

Громадські інспектори склали рейтинг супермаркетів, де продають зіпсовані продукти харчування

19 серпня 2016, 10:16

Останні новини за сьогодні: