Новини / Технології / Вибираємо телевізор: старі істини і нові тренди
19 липня 2011, 08:09
Розмір шрифта: А А А

Вибираємо телевізор: старі істини і нові тренди

Вибираємо телевізор: старі істини і нові тренди, телевізор, LCD, плазма, 3D, Smart TV
Вибираємо телевізор: старі істини і нові тренди

Мабуть, у всіх нас вдома є телевізор, а значить багато хто з нас стикалися з питанням «Як вибрати телевізор?» і знаходили на нього відповідь. Більш-менш правильну. І якщо з‘явиться бажання придбати новий, більш якісний і більший по діагоналі «ящик», то це не викличе особливих проблем. Здавалося б, що може простіше: приходиш в магазин з великою кількістю телевізорів і, порівнявши їх, вибираєш відповідний за ціною і найбільш вподобаний по дизайну і якості зображення? Правда, все не так просто — не можна адекватно оцінити якість зображення телевізорів на вітрині. На це є кілька причин:

 — Телевізори з коробки налаштовані не оптимальним чином (стандартний режим часто має накручену яскравість і насиченість кольорів, щоб привернути увагу покупця);
 — Телевізори на вітрині часто підключаються не коректно, а тестове відео дозволяє повною мірою оцінити потенціал представлених моделей;
 — При яскравому освітленні в магазині «плазми» поступаються за ефектністю картинкам LCD-телевізорів.

До того ж, важливі не тільки розмір екрану, якість зображення і ціни. Телевізори, представлені в 2011 році вміють таке, про що ми раніше і не мріяли: грають музику і відео, виходять в інтернет, забезпечують 3D-зображення та ін. Тому, якщо ви вирішили придбати телевізор, треба хоч трохи розібратися в цих речах. І не забувати про основи.

Головний фактор

Мабуть, найскладніше визначитися з тим, що краще — LCD (РК) або «плазма». З одного боку, РК-телевізори останнім часом помітно прогресують у всіх аспектах. І деякі виробники зробили вибір на користь цієї технології і не випускають «плазми». Тому LCD потіснили плазмові панелі і зайняли близько 90% ринку (за кількістю проданих штук). І якщо ви прийдете в магазин, будете вивчати сайти магазинів або наш каталог, то більшість побачених вами «Телеків» будуть з класу LCD.

З іншого боку, «плазма», як відомий крейсер, не здається. LG, Panasonic, Samsung продовжують їх випуск. А ось Pioneer, яку багато хто вважав лідером на цьому ринку, зійшла з дистанції у 2009 році. І до цього дня, «плазма» має багато шанувальників, які не хочуть змінювати їй навіть з самими першокласними LCD-панелями. Не той, бачте, кінематографічний ефект … Адже «плазми» все ще дають фору і за глибиною чорного кольору, і по точності передачі кольору, і по чіткості відображення динамічних сцен.

телевізор Panasonic

Зовні плазмові і ЖК телевізори не відрізнити, але спосіб формування зображення кардинально різний

Обидві технології активно розвиваються, і складається враження, що різниця між ними поступово зменшується. І сьогодні перевага «плазм» вже не настільки очевидно, адже нові рідкокристалічні телевізори все більше виліковуються від своїх хвороб. Втім, і плазмові моделі покращують свої якості, наприклад, краще адаптуються до роботи при освітленні, споживають менше енергії т. д. Ну а в перспективі потім в маси піде моделі на основі технології OLED, яка і стане кращою. А поки …. Поки вибираємо серед того, що пропонує нам ринок. І при цьому все ж таки враховуйте сильні і слабкі сторони обох технологій, розуміючи, що це лише тенденції і в кожної моделі вони проявляються в різному ступені.

Переваги плазмових панелей

 1. більш якісне зображення в SD-і HD-якості
 2. більш якісне 3D (активне)
 3. ціни нижчі на діагоналі 50-65 дюймів

Недоліки плазмових панелей

 1. якість картинки знижується при яскравому освітленні
 2. залишкове світіння пікселів
 3. невеликий вибір діагоналей (42-65 дюймов)

Переваги LCD-панелей

 1. добре працюють при будь-якому освітленні
 2. тонкі корпуси
 3. великий вибір діагоналей (15-64 дюймів)
 4. порівняно невисоке споживання енергії
 5. є 3D обох типів (активне і пасивне)

Недоліки LCD-панелей

 1. змазування при відображенні динамічних сцен
 2. нерівномірність підсвічування
 3. передача кольору не ідеальна

Якщо вирішите купувати ЖК-телевізор, врахуйте, що вони також бувають різними за конструкцією: з традиційною підсвічуванням (CCFL) і світлодіодним (LED). Причому другий тип ще ділиться на два підвиди — бічне і повне (заднє) підсвічування. Причому підсвічування може бути з локальним затемненням (для підвищення контрастності і глибини чорного кольору). А ще є фірмові технології, які реалізують цю опцію програмно. І якщо врахувати, що виробники називають все це різними назвами, то розібратися що до чого майже нереально. Але, загалом, то й не треба. Достатньо знати, що у моделей 2011 року, включаючи і бюджетні, стала стандартною LED-підсвічування. Прориву в якості зображення ця технологія не принесла, але корпуси стали тоншими, а енергії такі дисплеї споживають менше. Найпрогресивніше заднє підсвічування зустрічається ще рідко і у найдорожчих моделей (LG LW9500, Sony 46HX920, 55HX920, 65HX920, Toshiba CEVO ZL1).

Відповідно до придбаних квитків

Врахуйте, що всі виробники слідують неписаним правилом: всі моделі діляться на кілька серій, які відрізняються дизайном, якістю зображення і функціоналом. Приміром, якщо порівняти топову серію плазм Samsung D8000 і серію D6900, наступну за нею в ієрархії, то ми побачимо, що останні позбавлені технологій покращення зображення Micro Dimming і Real Black Filter, деяких функцій Smart TV, а також мають дизайн поскромніше. А якщо порівняти візуально LCD-телевізори, то стане очевидним, що чим престижніше серія, тим краще дизайн її моделей. А ось в рамках однієї серії моделі з різними діагоналями практично ідентичні. Хоча, приміром, рівномірність підсвічування у 40 «може бути краще, ніж у 55", але це дрібниці. Загалом, якщо ви націлені на покупку першокласної моделі, дивіться на моделі з топових серій провідних виробників — вони здатні задовольнити найвибагливіших.

Діагоналі багато не буває

Якщо ви віддасте перевагу «плазмі», то зможете придбати модель з діагоналлю 42, 46, 50, 55 або 65 дюймів. При покупці РК-телевізора вибір буде більше: крім зазначених розмірів, є також моделі калібру 40, 37, 32, 26, 24 і ще менші. Виходить, що плазмова панель хороший вибір тільки для спальні або вітальні кімнати, а також домашнього кінотеатру. А для невеликої LCD-панелі знайдеться місце і на кухні, і на дачі і т. д. Врахуйте, що якщо мова йде про вибір великого телевізора (40-65 дюймів), то ціни на «плазми» будуть трохи менше, ніж на LCD. Також варто пам’ятати, що із зростанням діагоналі ціни збільшуються не пропорційно: 65» «плазма» може коштувати як дві 42".

Якщо ви не впевнені, який розмір екрану буде оптимальним для вашого приміщення, можете слідувати універсальному правилу. Але воно актуально для перегляду фільмів у гарній якості, ТВ-ефір краще дивитися не більшій відстані. Якщо відстань до «ящика» 1,5 метра можна обмежитися 32 — або 37-дюймовою моделлю. Якщо дистанція близько 2-2,5 метрів, варто купити 42-50 дюймову панель. Якщо ж відстань від дивана до екрану більше 3 метрів, можна брати і 55 або 65 дюймову панель. Втім, це не аксіома, а рекомендація. Показово, що, за відгуками в інтернеті, практично ніхто не скаржиться, що купив великий телевізор, а от комментариев із серії «узяв 42, шкодую, що не 50» повно. Загалом, ми вас попередили, що діагоналі багато не буває. До того ж, впливає і якість контенту:чим воно гірше, тим далі його варто дивитися (щоб огріхи зображення не кидалися в очі) і чим воно краще, тим ближче стоїть розташуватися (щоб розглянути всі деталі).

Повне HD!

Вам, напевно, знайомі абревіатури HD Ready і Full HD. У першому випадку телевізор має дозвіл 1024Ч768 або 1366Ч768 точок, а в другому — 1920Ч1080. Як правило, моделі з діагоналлю 40-65 "належать до другого типу, а менші, відповідно, до першого. Причина проста — великі телевізори призначені для домашнього кінотеатру, а Full HD контента вже чимало. Правда, моделі калібру 32-50 бувають і HD Ready і Full HD. Моделі з матрицями Full HD, звичайно ж, більш прогресивні, але не завжди є сенс переплачувати за них. Якщо ви збираєтеся дивитися в основному телебачення і DVD, а не фільми на Blu-ray, то можна обмежитися моделлю класу HD Ready.

І «Аватар» в 3D покаже він

Стаття про телевізори і без згадки всюдисущого 3D? Ні, так не вийде. Практично всі нові моделі середнього та високого класу вміють генерувати об‘ємне зображення. Поки що контента небагато, але трохи рятує ситуацію конвертування відео на ходу з 2D в 3D. А ось те, що окуляри йдуть в комплекті тільки з дорогими моделями (а їх купівля обійдеться ще в сотню-другу доларів) грає не на користь 3D. Якщо ви купуєте модель з діагоналлю 40 і більше дюймів, то вибір вже практично не стоїть «брати з 3D або без нього?». Питання в іншому: якій технології віддати перевагу — активній або пасивній (поляризаційній). Перша страждає від так званих перехресних перешкод і дорожнечі окуляр, друга — від зниження вдвічі дозволу. Загалом, обидві технології не досконалі і поки немає явного переможця. Виробники розділилися на два табори: одні використовують лише активну технологію (Panasonic, Samsung, Sony), а інші — обидві (LG, Philips, Toshiba). Варто самому побачити в дії обидва способи створення 3D і вибрати на свій смак. Також слід пам’ятати, про те, що більш якісне 3D (активне) видають «плазми» і чим більше діагональ, тим ефект буде переконливіше (бажано 55-60 дюймів).

Розумні телевізори серед нас

Мабуть, головною «фішкою» телевізорів нинішнього сезону стало розширення їх функціональності: вони навчилися показувати ролики на YouTube і відображати сайти у вбудованому браузері, дізнаватися прогноз погоди, заходити в Facebook і Twitter і багато іншого. Ми присвятили цій темі спеціальну статтю, тому не будемо акцентувати увагу тут на Smart TV. Скажемо лише, що Smart TV став невід‘ємною частиною моделей 2011 року, так що хочемо ми цього чи ні, а телевізори розумнішають на очах.

Smart TV

Можна жити і без плеєра

Ще одна хороша новина — майже всі нові моделі, включаючи і недорогі, можуть показувати відео без допомоги плеєра або комп’ютера. Підключивши до порту USB відповідний накопичувач або звичайну флешку, можна запустити дивитися відеоролики і фотографії, а також слухати музику. Зрозуміло, що за можливостями вбудовані рішення не можуть зрівнятися з медіаплеєрами або комп‘ютерами. Не всі формати підтримуються (хоча з найпопулярнішими проблем не буде), є проблеми з програванням великих файлів (BR-ріпів), не кожен накопичувач може бути прийнятий телевізором — такий список проблем. Але якщо у вас помірні вимоги, то можливо ви і залишитеся задоволені. До того ж, з виходом нових прошивок (оновлюваних через інтернет), ситуація може покращитися.

Телевізор — кращий друг комп’ютера

Найзагадковіший параметр, який не вказується в специфікаціях — затримка введення. Якщо ви хочете зробити ігри більш захоплюючими, комп‘ютер або ігрову консоль підключити до телевізора. Незабутні враження гарантовані! Практично у всіх сучасних ПК і ноутбуків є HDMI вихід, а в Windows 7 ця операція виконується дуже просто. Але є один «підводний камінь». ТБ обробляє вхідний сигнал з невеликою затримкою (у середньому 20-200 мс) і вона може бути помітна в шутерах і перегонах. У нових моделях виробники приділяють увагу цьому питанню — вельми великий шанс, що ви не помітите пригальмовувань. Правда, рекомендуємо використовувати спеціальний режим ( «Ігри» і т. п.) і під час ігор відключити додаткові функції обробки зображення в налаштуваннях телевізора.

Навіть плазми стали тонкими

Чи варто говорити про дизайн та ергономіку, коли практично все, що ми бачимо це чорний екран у тонкій рамці на підставці, а пристроєм будемо керувати пультом? Дизайн звичайно справа смаку, але не можна не згадати про те, що останнім часом стильний фірмовий дизайн став невід’ємною «фішкою» дорогих моделей. Кожен виробник прагне зробити свої продукти впізнаваними на тлі інших і додати їм ефектний дизайн.

телевізор Sony

Кожен виробник намагається зробити зовнішній вигляд своїх продуктів, щоб вони запам‘ятовувалися.

телевізор Sony

Скляне покриття лицьової панелі і без рамковий дисплей -модні тенденції цього сезону.

Другий тренд — «схуднення» панелей. Особливо в цьому досягли успіху LCD-панелі з LED підсвічуванням — у них тепер дивно тонкі корпуси і тонка рамка навколо екрану. «Плазми» теж помітно схудли за останні пару років.

Плазма (вид збоку)

Плазми вже стали стрункими ….

LED LCD (вид збоку)

… але LED LCD все-одно тонше

Не забуваємо про практичність

У гонці за красою, виробники іноді жертвують практичністю. Модна «фішка» — покриття лицьової панелі склом тягне за собою появу відблисків на екрані поруч із яскравими джерелами світла. Ну а «плазм» це стосується за замовчуванням через особливості конструкції. Уникнути проблем допоможе затемнення приміщення, а нові плазмові телевізори оснащуються антивідблисковими фільтрами (пом’якшуючими, але не вирішальними в корені проблему). Якщо ви хочете повісити панель на стіну, то зверніть увагу на тонкі моделі, у яких роз'єми (або їх частина) розміщуються таким чином, щоб дроти стирчали не назад, а вниз або в сторони. Монтаж на стіну не викликає труднощів, хоча проблему бовтаються проводів це не вирішує.

роз'єми

Резюме

Можливості телевізорів збільшуються, дизайн та конструкція стають краще, якість зображення радує око. При цьому вартість як мінімум залишається на колишньому рівні, а поступово навіть знижується. При виборі телевізора уже не варто звертати увагу на такі параметри, як яскравість і контрастність (вони у всіх вражаючі). З іншого боку, вибір ускладнюється тому, що зараз активно впроваджуються нові технології (LED-підсвічування, 3D, Smart TV) і розібратися в них по початку не просто. Наостанок, дамо вам кілька рецептів. Якщо ви підбираєте телевізор для перегляду ефіру на кухню, дачу і т. п., беріть LCD модель з діагоналлю 26-35 дюйми або 42-дюймову «плазму». Якщо ви хочете дивитися фільми та грати в ігри, то орієнтуйтеся на плазмові панелі або LCD старших серій з діагоналлю 46-55 дюймів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Google оснастить телевізори функціями Chromecast

27 лютого 2016, 19:21

Світовому ринку телевізорів пророкують подальше падіння в найближчі роки

8 листопада 2015, 17:49

Останні новини за сьогодні: