Новини / Технології / Вибираємо витяжку або як врятувати кухню від зайвих запахів
20 липня 2011, 16:14
Розмір шрифта: А А А

Вибираємо витяжку або як врятувати кухню від зайвих запахів

Вибираємо витяжку або як врятувати кухню від зайвих запахів, Кухня, Кухня, витяжка, витяжка, побутова техніка, побутова техніка
Вибираємо витяжку або як врятувати кухню від зайвих запахів

Кухня це не тільки місце, де готується їжа. Кухня це місце, де збирається вся родина, щоб поїсти, поспілкуватися і просто відпочити від турбот. Тому варто подбати про те, щоб запах підгорілої риби чи цибулі, нарізаної для салату, не зіпсував теплу домашню атмосферу. А це означає, що слід забезпечити кухню витяжкою!

Виводимо або фільтруємо?

Перше, що слід знати — витяжки бувають двох типів залежно від того, яким способом вони очищають повітря. До першого класу, званому відвідними витяжками, належать ті моделі, які втягують повітря в приміщенні і виводять його на вулицю через систему вентиляції. До другого класу, званому очисними або рециркуляційними витяжками, належать ті моделі, які самостійно очищають повітря за допомогою фільтрів і не потребують підключення до системи вентиляції. У них крім звичайного (металевого) фільтра, прибирає жир і кіптяву, є вугільний фільтр, що усуває запахи. Хоча бувають і відвідні моделі з двома фільтрами. Існують також моделі, які комбінують обидва режими роботи.

Як це зазвичай буває, в техніки з різною конструкцією є свої переваги і недоліки. Відвідні витяжки найбільш популярні з-за своєї високої ефективності та помірної вартості. З іншого боку, відвідні витяжки вимагають додаткових витрат і зусиль при установці. Адже найчастіше повітря, який втягує витяжка, слід виводити за допомогою повітроводу, який треба купити і правильно змонтувати (треба скинуться майстрам на «могорич»). Крім того, тут є ризик втрати ефективності через поворотів і перепадів на шляху проходження повітря. Так як кожна таке перешкода знижує прохідність повітряного потоку. Не будемо забувати і про естетичну сторону питання — на кухні з дорогими меблями і технікою товста незграбна трубка повітровода під стелею може зіпсувати інтер‘єр …

Якщо говорити про очисні моделі, то слід відзначити їх не таку високу ефективність, як у витяжних. До того ж у них більш складна конструкція, що веде до підвищення їх вартості. Також врахуйте, що фільтри, які в них використовуються, не вічні — за ними слід доглядати, а через якийсь період часу (від декількох місяців до року) міняти на нові. У витяжних витяжок теж є фільтр, але він не вимагає заміни, а тільки чистки. Втім, такі автономні витяжки, що не потребують контакту із зовнішнім світом, актуальні для тих кухонь, де не можна підключити техніку до вентиляції.

Пам’ятаємо про сумісність

У побутовій техніці є свої стандарти. У витяжок це виражається, перш за все, в їх ширині, яка, як правило, дорівнює 50, 60 або 90 сантиметрам. Власне, ці цифри не випадкові і продиктовані усталеними стандартами …. кухонних плит. Адже у них як раз така ширина. Тому перед покупкою переконаєтеся, що обрана вами модель поміститься у відведеному для неї місці і буде поєднуватися з вашою плитою. Буде не естетично, якщо над компактною плитою шириною 50 см буде висіти широка витяжка (а є монстри і більше метра завширшки!). Втім, варто уникати і протилежної ситуації — коли плита ширше витяжки. Адже тоді остання можливо не зможе виконувати свою роботу якісно. Більше того, існує думка, що ширина витяжки повинна бути більше ширини плити, щоб максимально ефективно відводити від неї повітря, просочене запахами їжі.

Крім розміру в ширину при установці витяжки слід рахуватися і з особливостями її конструкції. Всі моделі можна поділити на три види: підвісні, вбудовані і купольні (камінні). Перші кріпляться до кухонних меблів таким чином, щоб розташовуватися прямо над плитою і помітно виділяються на тлі меблів. До таких моделей відносяться Electrolux EFT 535 X, Gorenje DU 5446 W та інших. Другі вбудовуються прямо в меблі і в ідеалі будуть непомітними (приміром, Bosch DHI 655 F 60 IX або Faber Flexa X 60). Тому вони більш цікаві, ніж прості підвісні моделі, хоча зазвичай і трохи дорожче. Ну а треті, до яких відносяться Kaiser A 9412, VENTOLUX Rialto 1400 90 IX, Ardo CN 60 black та ін, найбільш привертають увагу, просто «висять» над плитою. Власне, за схожість їх називають камінними через схожість з димарями камінів. Зате нові моделі бувають досить цікавими з точки зору дизайну і можуть стати навіть прикрасою кухні. Як правило, підвісні і вбудовувані витяжки відносяться до очисних моделей, а купольні — до відвідних. З цим доводиться рахуватися — вбудувати компактну витяжку в шафу і чекати від неї високої ефективності не варто.

Купольна витяжка

Купольна витяжка

Купольна …

вбудована витяжка

вбудована витяжка

… вбудована …

підвісна витяжка

підвісна витяжка

… або підвісна? Вирішувати вам

Вірний розрахунок потужності

У витяжок мало технічних параметрів, тому вам не доведеться уважно вчитуватися в специфікації. Ключовим параметром, природу якого необхідно зрозуміти це потужність або продуктивність. З його допомогою позначають, яку кількість повітря витяжка може пропустити через себе за одиницю часу, а саме, скільки кубометрів повітря за годину.

Як підібрати витяжку, що підходить по продуктивності саме для вашої кухні? Треба виконати нескладний розрахунок. Спершу врахуємо, що в ідеалі все повітря на кухні повинне бути відфільтроване 10 разів на годину. Тому треба підрахувати обсяг вашої кухні і помножити результат на 10. При цьому слід врахувати, що меблі і техніка, займають частину простору. Слід подбати про невеликий запасі потужності, який компенсує втрати в повітроводі, дозволить витяжці працювати з меншою гучністю і теоретично продовжить термін її служби. А якщо витяжка знаходиться вище рекомендованих 70-80 см від поверхні плити, то її робота буде не така ефективна. До того ж, бувають випадки, коли на плиті щось підгорає і треба швидше очистити повітря.

Наприклад, кухня має площу 10 кв. метрів, а висота стелі у неї 2,5 метра. Виходить 25 куб. м. Віднімаємо 4 метри через меблів і техніку, а установку витяжки будемо вважати виконаною за правилами. Виходить обсяг, який потрібно очищати, дорівнює 21 куб. м. У такому випадку буде досить витяжки з потужністю близько 250-280 куб. м/год. Стандартними можна назвати значення потужності в межах від 200 до 1000 куб. м/год. Тому, швидше за все, проблем не буде і у господарів маленьких кухонь в спальних районах і господарів великих приміщень у приватних будинках. Ось тільки вартість витяжок передбачувано росте пропорційно їх потужності.

Тихо, готується вечеря!

Як ми зазначили, що робота на знижених оборотах сприяє зменшенню шуму витяжки. Однак все одно від шуму не позбудеться повністю, адже двигун при роботі буде гудіти. Можна лише подбати про вибір більш-менш тихої моделі. Слід орієнтуватися на показник до 40 дБ або хоча до 50 дБ. Існують і безшумні витяжки, в яких двигун встановлений на віддалі від основного блоку (напрошується аналогія з кондиціонерами типу спліт-системи). Однак таких мало, коштують вони більше звичайних моделей, а умов для їх використання в звичайних квартирах немає. Але не варто засмучуватися, адже витяжка повинна працювати не постійно, а вмикатися лише при необхідності.

Резюме

кухня

Підібрати відповідну витяжку на кухню не складно. У першу чергу слід визначитися з її розміщенням і переконатися, що вона підійде за розміром. По можливості купіть відвідну витяжку, так як це найбільш ефективне рішення. А потім треба прорахувати необхідну потужність за наведеною нами формулою. Також слід, подбати про те, щоб витяжка візуально підходила під інтер'єр кухні. Адже буде не в тему купити хромовану металеву витяжку в стилі хай-тек на кухню з консервативними меблями.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні помітно збільшиться вартість побутової техніки

9 травня 2017, 19:19

В Україні техніку будуть продавати тільки через касові апарати

9 травня 2017, 13:52

В Івано-Франківську роблять сумки з побутових відходів (відео)

25 квітня 2017, 08:51

Останні новини за сьогодні: