Новини / Технології / Високотехнологічні вітряки перетворюють солону воду на чисту питну воду
13 березня 2008, 09:09
Розмір шрифта: А А А

Високотехнологічні вітряки перетворюють солону воду на чисту питну воду

Високотехнологічні вітряки перетворюють солону воду на чисту питну воду, вітряки, Питна вода, солона вода, вода
Високотехнологічні вітряки перетворюють солону воду на чисту питну воду

Новий високотехнологічний вітряк

Проблема браку чистої питної води зачіпає безліч націй по всьому світу. Багато хто навіть не підозрює, що навіть нації, які живуть в приморських зонах, страждають від браку води і п‘ють забруднену воду. Новий високотехнологічний вітряк повинен вирішити цю кризу в країнах, що розвиваються.

Новий вітряк може очищати солону воду лише за допомогою вітряної механічної енергії. Цей пристрій був розроблений в Технологічному Університеті (TU Delft) Дельфтському в Нідерландах. Він працює з використанням механічної сили створюваною вітром для закачування води і використовує високотехнологічну мембрану зворотнього осмосу. Закачувана вода проходить через цю мембрану при тиску близько 60 панів. При цьому сіль залишається в мембрані, а чиста вода виходить з неї.

 

Установка такого вітряка розрахована на об’єм від 5 до 10 кубічних метрів води в день. Об‘єм варіюється залежно від швидкості вітру. Але такого об’єму води повинно вистачити на селище з 500 людей.

Спеціальний резервуар для води зберігатиме її достатню кількість із запасом на 5 днів для випадків, коли вітер буде не достатньо сильним. Крім того, пристрій має три механічні заходи безпеки для випадків, коли установка висихає, коли обертання відбуваються з дуже високою частотою і коли, навпаки, з дуже низькою. Електричні компоненти для роботи цих заходів безпеки не потрібні.

 

Установка вітряка зараз розташована недалеко від автостради A13 біля Дельфт. Трохи пізніше вона буде перевезена і встановлена для польових випробувань з солоною водою на острів Кюрасао, в Карібському морі. Університет TU Delft планує пропонувати схожі пристрої невеликим селам в сухих ізольованих прибережних територіях.

Факт того, що чисто механічний процес є досконалішим в плані ефективності і простоти роботи в порівнянні з електромеханічною системою нагадує нам про те, що в еру високотехнологічної електроніки не завжди високотехнологічне рішення буде потрібне в електричній складовій.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні відчувається нестача води — Семерак

28 березня 2017, 10:03

Створювати паливо з води навчилися вчені з США

14 березня 2017, 19:33

10 простих кроків, щоб безкоштовно встановити лічильники води

13 березня 2017, 09:44

Останні новини за сьогодні: