Новини / Технології / Учені роблять запаси на випадок апокаліпсису
13 березня 2008, 10:11
Розмір шрифта: А А А

Учені роблять запаси на випадок апокаліпсису

Учені роблять запаси на випадок апокаліпсису, Місяць, ковчег, апокаліпсис, земля, Бернард Фоїнг, астероїд
Учені роблять запаси на випадок апокаліпсису

Плануються експерименти, які підготують грунт для будівництва на Місяці «ковчега на випадок апокаліпсису».

Ця своєрідна база даних допоможе відродити людство і цивілізацію у випадку, якщо Землю спустошить зіткнення з гігантським астероїдом, різка зміна клімату або ядерна катастрофа.

За словами Бернарда Фоїнга, виконавчого директора Міжнародної робочої групи досліджень Місяця (ILEWG), ця база даних допоможе землянам відродити людство, використовуючи набір інструментів, керованих на відстані.

Базова версія ковчега міститиме жорсткі диски з кодом ДНК, а також інструкціями з виплавки металу з руди і посіву сільськогосподарських культур. Вона буде захована у сховищі під місячною поверхнею, на невеликій глибині. Ковчег обслуговуватиметься роботами.

У разі катастрофи спеціальні передавачі транслюватимуть дані на Землю, на добре захищені від зовнішньої дії приймачі. Якщо ж жоден приймач не вціліє, ковчег передаватиме інформацію безперебійно до того часу, поки на Землі не обзаведуться новими приймачами.

Пізніше, сховище можна буде розширити для зберігання таких біологічних матеріалів, як мікроби, ембріони тварин і насіння рослин, а також пам’ятників культури на зразок тих, що знаходяться в запасниках музеїв.

У найближчі десять років учені з Європейського космічного агентства почнуть перевіряти, чи зможуть живі організми існувати у місячному сховищі – вони сподіваються провести експерименти на екосистемах бактерій і на рослинах.

Перші квіти – тюльпани або арабідопсіс (остання рослина широко використовується у науці) – вдасться виростити у 2012-2015 роках. Тюльпани ідеально підходять для цієї мети, оскільки їх цибулини можна заморожувати, перевозити на великі відстані, а потім пророщувати майже без підгодівлі. У поєднанні з водоростями, штучною атмосферою в загерметизованому приміщенні і хімічно збагаченим місячним грунтом вони зможуть послужити основою екосистеми.

«У результаті знадобиться розмістити там щось типу Ноєва ковчега – широкий набір видів, що представляють нашу біосферу», – додав доктор Фоїнг.

Вчені планують розмістити першу експериментальну інформаційну базу на Місяці не пізніше, ніж у 2020 році. Термін її існування буде розрахований на 30 років. Повний архів буде введений в дію до 2035 року.

Ковчег доведеться вкрити під шаром кам’яної породи, щоб захистити від різких перепадів температури, радіації і вакууму. Одним з джерел енергії будуть сонячні батареї.

Інформація зберігатиметься арабською, китайською, англійською, французькою, російською та іспанською мовами; передавачі зв’яжуть ковчег з 4 тис. «земних сховищ», де буде передбачений дах, запаси продовольства і води для людей, що вціліли під час катастрофи.

Доктор Фоїнг відзначає: хоча на даний момент немає інформації ні про один астероїд, який може зіштовхнутися з Землею, наявність кратерів на Землі і Місяці «вказує на те, що падіння астероїдів траплялися часто» впродовж існування Сонячної системи.

«Зіткнення з крупним астероїдом може завдати навколишньому середовищу Землі катастрофічного збитку і матиме фатальні наслідки для живих істот. Саме зважаючи на таке зіткнення, 65 млн. років тому, вимерли динозаври», – говорить Фоїнг.

«Але для створення Ноєва ковчега сьогодні, нам у результаті доведеться доставити на Місяць людей. Тільки люди можуть зробити усе необхідне для того, щоб генетична лабораторія працювала успішно», – додає він.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У Гройсмана підтвердили: землю будуть продавати

14 березня 2017, 09:24

Як українці будуть платити податок на свої дачі та городи за новими правилами

7 березня 2017, 19:34

Маск відправить двох туристів в подорож навколо Місяця

2 березня 2017, 09:52

Останні новини за сьогодні: