Новини / Технології / В Україні заборонили мобільний спам і хитру тарифікацію
30 квітня 2012, 10:00
Розмір шрифта: А А А

В Україні заборонили мобільний спам і хитру тарифікацію

В Україні заборонили мобільний спам і хитру тарифікацію, Кабінет Міністрів України, телеком-послуги, мобільний зв’язок, спам, тарифи, оператори зв’язку
В Україні заборонили мобільний спам і хитру тарифікацію

На початку квітня Кабінет Міністрів нарешті прийняв нову редакцію правил, що регулюють телеком-послуги. Документ забороняє розсилку спаму, встановлює порядок роботи операторів з контент-провайдерами і усуває деякі «трюки» з тарифікацією мобільних послуг.

У новій редакції документа дається визначення спаму: електронні, текстові або мультимедіа-повідомлення, які без попередньої згоди споживача навмисно та масово йому розсилають. Документ забороняє і кінцевим користувачам, і операторам розсилати спам. У попередній редакції було визначення спаму, але не було прямої заборони.

Правила також регулюють надання контент-послуг. Так, оператор зобов‘язаний до початку надання контент-послуги повідомити абоненту про її назву і тариф, а також дати можливість безкоштовно підтвердити свою згоду (протягом 12 секунд). Якщо є технічна можливість — відразу повідомляти про суму списаних за послугу коштів. Оператору забороняється надавати послугу без згоди споживача. У попередній редакції правил контент-послуги взагалі не регулювалися.

Оператори зв’язку також зобов‘язані давати абонентам можливість зберегти абонентський номер при зміні мережі (послуга MNP — Mobile Number Portability). Поки що у Нацкомісії із зв’язку (НКРСІ) немає готових документів, які визначають, як технічно здійснюється ця послуга. Тому абоненти на даний момент не можуть її використовувати.

У тому, що стосується тарифікації мобільного зв‘язку, оператори не мають права встановлювати плату за з’єднання, брати плату за послугу, якої абонент не замовляв, і переводити внесені на рахунок абонента кошти в бали, бонуси і т. д. Для обліку за один сеанс зв‘язку можуть використовуватися тільки повні тарифні одиниці. Неповні тарифні одиниці тарифікації не підлягають. Тобто, при 30-секундній розмові тепер не можна зняти плату як за хвилину.

Інтернет-провайдерів правила зобов’язують забезпечувати користувачам швидкість доступу, зазначену в договорі.

Документ був прийнятий 11 квітня на засіданні уряду постановою N295. Попередню редакцію правил — від 9.08.2005 року (постанова КМУ N720) — скасували.

Нагадаємо, в Україні може бути введена додаткова плата за доступ до мобільних послуг, інформації та контенту.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: