Новини / Технології / У Ліверпулі постала будівля з шматком фасаду, що обертається
25 червня 2007, 08:34
Розмір шрифта: А А А

У Ліверпулі постала будівля з шматком фасаду, що обертається

У Ліверпулі постала будівля з шматком фасаду, що обертається, будинок, архітектура, Ліверпуль, винахід
У Ліверпулі постала будівля з шматком фасаду, що обертається

Незвичайний архітектурний перфоманс був представлений в Ліверпулі (Великобританія). Покинута багатоповерхова будівля в центрі міста тепер привертає увагу перехожих випиляною у фасаді частиною будинку, що обертається навколо своєї осі.

Творіння належить 54-річному англійському скульпторові Річарду Уїлсону, відомому вигадникові і експериментаторові. Уїлсон вирізував з передньої стіни будинки великої, діаметром 8 метрів, шматок яйцевидної форми і поставив його на пристрій, що обертався, вживаний зазвичай в суднобудуванній і ядерній промисловості. Таким чином, нічим не примітна раніше будівля стала об'єктом загального захоплення.

Проекту, на який пішло 450 тис. фунтів (900 тис. доларів), дали назву Повертаючий місце (Turning the Place Over). Щоб утілити його в життя, довелося розібрати фасад будівлі в межах трьох поверхів. Зате тепер вирізана частина будинку ефектно обертається впродовж всього дня, відкриваючи вигляд на внутрішню частину будівлі.

Річарду Уїлсону «охудожествлення» багатоповерхівки довірили не випадково. Уїлсон, відомий багатьма своїми винаходами, досягненнями інженерії і архітектури, що надихнули, — один з скульпторів, покликаних ушляхетнити Ліверпуль до 2008 року.

Відомо, що це англійське місто було вибране Євросоюзом культурною столицею Європи 2008 року. У зв’язку з цим до наступного року Ліверпуль збирається відремонтувати свою портову гавань, яка числиться в списку усесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, галерею Тейт Ліверпуль, а також деякі інші важливі будівлі. На міжнародний фестиваль сучасного мистецтва, який пройде в місті в рамках цієї програми, очікується приїзд 2 млн туристів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні вперше зареєстрували житловий будинок повністю онлайн

13 травня 2017, 16:02

В Україні можуть спростити будівництво: хто виграє від зміни законів

25 лютого 2017, 16:50

Останні новини за сьогодні: